Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: prawo jazdy
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
10.11.2022 Podatki

Szkolenia na prawo jazdy kategorii B korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.

Interpretacja
26.09.2022 Podatki

Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 2 pkt 29a przy prowadzeniu kursów na prawo jazdy.

Interpretacja
26.08.2022 Podatki

Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy dla usług szkolenia osób ubiegających się o wydanie prawa jazdy kat. B oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych w związku z zawarciem umowy leasingu samochodu osobowego w celu prowadzenia szkoleń na prawo jazdy kat. B.

Interpretacja
30.06.2022 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat leasingowych oraz wydatków związanych z używaniem samochodu osobowego.

Interpretacja
16.11.2021 Podatki

Świadczenie nauki na rzecz osób zewnętrznych w zakresie niezbędnym do uzyskania prawa jazdy kategorii B i T korzysta i będzie korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy.

Porada
02.07.2018 Podatki

Wydatki na kurs nauki jazdy dla pracowników, jeżeli zostały faktycznie poniesione i właściwie udokumentowane, podlegają zaliczeniu do kosztów podatkowych pracodawcy. Wszystko pod warunkiem, że uzyskanie prawa jazdy przez pracownika ma ścisły związek z jego zakresem obowiązków wynikających ze stosunku pracy oraz charakterem działalności pracodawcy. Dotyczy to nie tylko wydatków na opłacenie kursów prawa

Porada
17.08.2015 Podatki

Coraz częściej zdarza się, że pracodawcy finansują pracownikom kursy prawa jazdy. Do najpopularniejszych należą kursy kategorii B. Niektórzy pracodawcy decydują się na finansowanie pracownikom kursów kategorii A, C i D. W związku z tym powstają wątpliwości na temat możliwości zaliczania przez pracodawców wydatków poniesionych na ten cel do kosztów uzyskania przychodów oraz konieczności rozpoznawania

Interpretacja
07.02.2013 Podatki

Czy Wnioskodawca może zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodu wydatki związane z uzyskaniem prawa jazdy kategorii C: opłata na kurs i egzamin oraz wydatki związane z uzyskaniem licencji instruktora jazdy kategorii C?

Interpretacja
30.03.2012 Podatki

Zastosowanie zwolnienia z podatku VAT do usług szkolenia w zakresie prawa jazdy kategorii B.

Interpretacja
09.12.2011 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych, tj. szkoleń okresowych.

Interpretacja
09.12.2011 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych, tj. usług kwalifikacji wstępnej i kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.

Interpretacja
13.06.2011 Podatki

Możliwość zastosowania zwolnienia do prowadzenia i organizacji kursów wyrównawczych przygotowujących do matury, kursów uniwersytetu trzeciego wieku, kursów języków obcych oraz kursów nauki jazdy w zakresie kategorii B.

Interpretacja
30.05.2011 Podatki

Opodatkowanie podatkiem VAT usług badań lekarskich i wydania orzeczenia do prawa jazdy.

Interpretacja
19.04.2011 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług dotyczących badań kierowców skierowanych przez policję lub decyzją starosty.

Interpretacja
19.04.2011 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług dotyczących badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o prawo jazdy.

Interpretacja
17.03.2011 Podatki

Zastosowanie zwolnienia z podatku VAT w zakresie usług szkoleń prawa jazdy kategorii A, A1,B, B1, C, C1, D, D1, T, B+E, C+E, D+E, C1+E, D1+E; szkoleń wstępnych i okresowych dla kierowców zawodowych, szkoleń ADR, szkoleń instruktorów nauki jazdy.

Interpretacja
09.03.2011 Podatki

Usługi kształcenia osób ubiegających się o wydanie prawa jazdy kategorii B, C, D, E i T jako usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego ściśle uregulowane przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, są zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a) znowelizowanej ustawy o podatku od towarów i usług.

Poprzednia Następna