Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: koszty przejazdu
Najnowsze   |   Najstarsze
Porada
13.09.2018 Podatki Kadry i płace

Współpracujący z naszą firmą zleceniobiorca dostał polecenie służbowego wyjazdu do klienta. Czy zwrócone mu pieniądze za bilet kolejowy muszą być u niego opodatkowane?

Porada
27.06.2018 Podatki Kadry i płace

Chcemy zwrócić kandydatom ubiegającym się u nas o pracę koszty przejazdu na rozmowę kwalifikacyjną. Czy z tego tytułu osoby te otrzymają przychód, który należy wykazać w PIT-8C? Czy musimy pobrać od kandydatów zaliczkę na podatek?

Porada
12.09.2014 Kadry i płace

Jeden z naszych pracowników w dojazdach miejscowych odbywanych w ramach podróży służbowej korzystał z komunikacji publicznej, mimo że w przepisach wewnętrznych istnieje zapis, że pracownicy w delegacjach krajowych powinni przemieszczać się wyłącznie taksówkami. Czy możemy odmówić pracownikowi wypłaty ryczałtu na dojazdy, jeżeli nie korzystał ze wskazanego przez nas środka transportu?

Porada
29.10.2013 Kadry i płace

Pracownikowi, który musiał udać się do innej miejscowości, aby odbyć profilaktyczne badania lekarskie, poza wynagrodzeniem za czas nieświadczenia pracy przysługuje tylko zwrot kosztów przejazdu. W takim przypadku, co do zasady, zatrudniony nie ma prawa do diety.

Porada
28.11.2012 Podatki Ubezpieczenia

Zleceniobiorcy mają prawo do zwrotu kosztów przejazdu własnym samochodem w związku z wykonywaniem umowy, jeśli strony tak postanowią w jej treści. Wypłacona z tego tytułu kwota będzie zwolniona z podatku i ze składek oraz będzie mogła zostać zaliczona do kosztów zleceniodawcy, jeżeli zostanie udokumentowana w ewidencji przebiegu pojazdu.

Porada
07.08.2011 Podatki

Naszym pracownikom zapewniliśmy bezpłatny dojazd na obowiązkowe i nieobowiązkowe badania lekarskie. Czy w tej sytuacji u tych osób powstanie przychód do opodatkowania?

Porada
07.03.2011 Podatki Kadry i płace

Jesteśmy pracodawcą prywatnym. Na podstawie regulaminu wynagradzania wypłacamy pracownikom czasowo przeniesionym określone świadczenia. Czy jeśli w regulaminie uchylimy postanowienia przyznające pracownikom te świadczenia, podstawą do ich wypłaty będzie zarządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie świadczeń dla pracowników czasowo przeniesionych?

Porada
22.08.2010 Podatki Ubezpieczenia

Nasza firma ma filie w różnych miastach w Polsce. Posiadamy lokale (pokoje) przystosowane do zapewnienia noclegu i pobytu w nich pracownikom w delegacjach. W czasie urlopowym chcielibyśmy udostępniać pracownikom pokoje w innych miastach (np. pracownikowi z Warszawy pokój w oddziale firmy w Gdańsku, Krakowie itp.). Istnieje również możliwość dojazdu na koszt firmy (np. samochodem służbowym z przedstawicielem

Porada
22.06.2006 Kadry i płace

Jednemu z naszych pracowników w czerwcu br. kończyła się ważność badań lekarskich. Otrzymał od nas skierowanie na badania okresowe w przychodni w Bydgoszczy, z którą mamy podpisaną umowę (w miejscowości naszej siedziby nie ma placówki zajmującej się medycyną pracy). Nie mogąc zapewnić zastępstwa, nie zwolniliśmy jednak pracownika na czas badań od pracy i nakazaliśmy wykonanie ich w czasie wolnym. Pracownik

Porada
13.12.2005

Ubiegam się o rentę z tytułu niezdolności do pracy. Za dwa tygodnie mam wyznaczony termin badania przez lekarza orzecznika ZUS. Chciałabym pojechać na to badanie z mężem. Czy koszty przejazdu zostaną nam zwrócone, czy musimy je pokryć z własnych środków?