24.12.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 24.12.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.696.2020.2.MR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.696.2020.2.MR

Interpretacja przepisów prawa podatkowego w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 3 września 2020 r. (data wpływu 9 września 2020 r.), uzupełnionym w dniu 11 grudnia 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 września 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni w miesiącu lipcu 2020 r. podpisała z mężem notarialne umowy umowę rozdzielności majątkowej oraz umowę o całkowitym nieodpłatnym podziale majątku. W miesiącu sierpniu 2020 r. nastąpił rozwód.

Wnioskodawczyni nie prowadzi obecnie działalności gospodarczej. Mąż przez wiele lat prowadził jednoosobową działalność gospodarczą i nadal ją prowadzi. W wyniku umowy podziału majątku przypadły Wnioskodawczyni następujące składniki majątku: a) budynek handlowo-usługowy, b) mieszkanie z garażem, c) współwłasność w wysokości 1/2 (jednej drugiej) w nieruchomości zabudowanej budynkiem handlowo-usługowym, d) niezabudowane działki budowlane, e) samochód, f) dom jednorodzinny.

Budynek handlowo-usługowy (a) wynajmuje spółce na cele prowadzonej przez nią działalności gospodarczej. Mieszkanie wraz z garażem (b) wynajmuje osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej na cele mieszkaniowe. Współwłasność w wysokości 1/2 (jednej drugiej) w nieruchomości zabudowanej budynkiem handlowo-usługowym (c) dzierżawi dla byłego męża na potrzeby prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Niezabudowane działki budowlane (d), samochód (e) oraz dom jednorodzinny (f) nie są przedmiotem wynajmu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne