10.11.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 10.11.2020, sygn. 0115-KDIT3.4011.524.2020.2.AW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.524.2020.2.AW

Przychód z tytułu obsługi systemu wspólnych kart.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm). Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 września 2020 r. (data wpływu 8 września 2020 r.) uzupełnionym pismem z dnia 27 października 2020 r. (data wpływu 30 października 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia przychodów w związku z planowanym uczestnictwem w systemie wspólnych kart jest prawidłowe, jednakże z innych względów niż wskazuje Wnioskodawca.

UZASADNIENIE

W dniu 8 września 2020 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia przychodów w związku z planowanym uczestnictwem w systemie wspólnych kart. Wniosek został uzupełniony w dniu 30 października 2020 r. (data wpływu).

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Forma opodatkowania to podatek liniowy oraz zarejestrowany jest do podatku VAT. Prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Zamierza w niedługim czasie wydzierżawić na dłuższy okres kompletny, sprawny i cały czas będący w użyciu wyciąg narciarki wraz z całą infrastrukturą, tj. łącznie z maszynami i stokiem przeznaczonym na jazdę na nartach, wszystko znajdujące się w okolicy miejsca zamieszkania Wnioskodawcy. Celem tego działania jest dalszy rozwój firmy i tym samym zwiększenie dochodów.

W związku z tym, że Wnioskodawca ma doświadczenie w zarządzaniu, pewne pomysły na rozwój wyciągu oraz możliwość pozyskania zewnętrznych funduszy, chce stworzyć plan tego przedsięwzięcia.

Tu powstały pewne wątpliwości związane ze sposobem kwalifikowania zjawisk, które wystąpią w przyszłości i będą miały wpływ na sytuację ekonomiczną i płynność finansową przedsięwzięcia Wnioskodawcy.

Dużym atutem firmy Wnioskodawcy jest fakt, że jest małym podatnikiem, co pozwala między innymi na stosowanie w każdym roku tzw. ulgi amortyzacyjnej w ramach limitu 50 000 EURO. Dzięki temu w firmie pozostaje większy dochód, który można wykorzystać na realizację planowanych zadań i inwestycji. Ponadto forma prowadzonych obecnie ksiąg podatkowych to książka przychodów i rozchodów, a nie księgi rachunkowe.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne