09.04.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 09.04.2020, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.71.2020.1.PC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.71.2020.1.PC

W zakresie dokumentacji uprawniającej do zastosowania 0% stawki podatku VAT dla dokonywanych wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 lutego 2020 r. (data wpływu 17 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentacji uprawniającej do zastosowania 0% stawki podatku VAT dla dokonywanych wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 lutego 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentacji uprawniającej do zastosowania 0% stawki podatku VAT dla dokonywanych wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, posiada status czynnego podatnika podatku od towarów i usług i jest zarejestrowana na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych (VAT UE) w Polsce. Spółka jest polskim rezydentem podatkowym i nie jest zarejestrowana na potrzeby podatku od wartości dodanej w żadnym innym kraju.

Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest produkcja elastycznych pianek poliuretanowych, których sprzedaż na terenie kraju opodatkowana jest według stawki 23% oraz handel towarami także opodatkowanymi stawką 23%. Produkty i towary Spółki są sprzedawane również do odbiorców z innych państw Unii Europejskiej oraz do krajów spoza UE. Kontrahenci z UE są podatnikami podatku od wartości dodanej.

Nabywcy składają Wnioskodawcy zamówienia drogą mailową wysyłając szczegółowe zestawienie zamawianych produktów. Dostawa produktów lub towarów następuje, co do zasady, bezpośrednio do nabywców. W przypadku bowiem produktów lub towarów, które podlegają na zlecenie nabywcy uszlachetnianiu w Polsce, Wnioskodawca dostarcza je do wskazanego przez nabywcę podmiotu wykonującego prace na produktach lub towarach. Następnie są one z magazynów usługodawcy wywożone do nabywcy poza terytorium kraju (na terytorium innego państwa członkowskiego niż Polska). Okoliczność dokonania wywozu jest dodatkowo potwierdzona oświadczeniem usługodawcy, produkty lub towary zostały wywiezione do kontrahenta na terytorium innego państwa członkowskiego UE.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne