25.10.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 25.10.2019, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.460.2019.2.EZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.460.2019.2.EZ

Zastosowania stawki VAT dla opłaty pobieranej od uczestników zawodów biegowych za pakiet startowy, który zawiera dodatkowe akcesoria sportowe.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 sierpnia 2019 r. (data wpływu 27 sierpnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki VAT dla opłaty pobieranej od uczestników zawodów biegowych za pakiet startowy, który zawiera dodatkowe akcesoria sportowe jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki VAT dla opłaty pobieranej od uczestników zawodów biegowych za pakiet startowy, który zawiera dodatkowe akcesoria sportowe.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Fundacja organizuje zawody biegowe. Z tytułu uczestnictwa w nich zgodnie z regulaminami zawodów pobierane są opłaty startowe, które umożliwiają uczestnictwo w zawodach biegowych. Opłata startowa to element kosztów ponoszonych przez uczestników zawodów, który pozwala na: zakup materiałów (w tym numeru startowego, elektronicznego czipa, umożliwiającego pomiar czasu oraz napojów i posiłku regeneracyjnego, które otrzymują zawodnicy po przekroczeniu mety), regulowanie opłat za obsługę sędziowską, medyczną informatyczną, promocyjną, najem urządzeń, pomieszczeń i terenu, a także zakup nagród dla uczestników (m.in. medale, dyplomy, puchary). Opłata startowa w całości jest wydana na zorganizowanie zawodów i poniesienie ww. kosztów, zgodnie z celami statutowymi fundacji. Celem statutowym organizacji jest działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu (wpis do KRS oraz statut). Wnioskodawca jest fundacją, nie jest klubem sportowym, nie należy do związku sportowego, związku stowarzyszeń i innych osób prawnych. Opisane we wniosku czynności są konieczne do organizowania i uprawiania sportu lub organizowania wychowania fizycznego i uczestniczenia w nim. Fundacja nie jest nastawiona na osiąganie zysków. Czynności świadczone przez fundację są świadczone na rzecz osób uprawiających sport lub uczestniczących w wychowaniu fizycznym. Fundacja jest niepubliczną organizacją pozarządową, która nie osiąga w sposób systematyczny zysków z prowadzonej działalności, a w przypadku osiągnięcia zysku, przeznacza ten zysk w całości na kontynuację lub doskonalenie świadczonych usług. Jeżeli zysk zostanie osiągnięty (rozumiany jako nadwyżka wpływów nad uzasadnionymi wydatkami poniesionymi na organizację imprezy sportowej, zawodów sportowych itp.) zostaje on przeznaczony na realizację celów statutowych fundacji.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne