31.12.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 31.12.2018, sygn. 0114-KDIP4.4012.825.2018.1.RK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.825.2018.1.RK

Prawo do odliczenia oraz zwrotu podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na realizację projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn.zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 grudnia 2018 r. (data wpływu 14 grudnia 2018 r), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia oraz zwrotu podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na realizację projektu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia oraz zwrotu podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na realizację projektu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina jest zarejestrowana jako czynny podatnik VAT. Gmina w ramach zadań własnych realizuje zadanie "". W tym celu złożyła wniosek o dofinansowanie realizacji tego projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020, Podziałanie 4.3.1 Ograniczenia zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej. W dniu 01.10.2018 roku została podpisana umowa z Województwem o dofinansowanie projektu "" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej IV "Przejścia na gospodarkę niskoemisyjną" działanie 4.3 "Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza" poddziałanie 4.3.1 "Ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020. Przedmiotem projektu pn. "" jest budowa parkingu typu wraz z niezbędną infrastrukturą, w tym elementami systemu ITS, ścieżki rowerowej oraz zatoki autobusowej. Celem strategicznym realizacji projektu jest wzrost mobilności mieszkańców gminy oraz ograniczenia zanieczyszczeń powietrza poprzez integrację komunikacji zbiorowej (autobusowej i kolejowej) z komunikacją indywidualną poprzez budowę węzła przesiadkowego. Bezpośrednim beneficjentem projektu jest Gmina w partnerstwie z X." sp. z o.o. oraz Y. S A. Pośrednimi beneficjentami projektu będą: mieszkańcy Gminy, mieszkańcy regionu, w którym zlokalizowana jest gmina, lokalni przedsiębiorcy oraz turyści i przewoźnicy. Celem głównym projektu jest wzrost mobilności mieszkańców gminy oraz ograniczanie zanieczyszczeń powietrza poprzez integrację komunikacji zbiorowej (autobusowej i kolejowej) z komunikacją indywidualną poprzez budowę węzła przesiadkowego. W wyniku realizacji projektu do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie węzeł przesiadkowy, integrujący ekologiczne środki transportu, tj. transport zbiorowy, transport rowerowy oraz przemieszczenie piesze z indywidualnym transportem samochodowym. Wzrost mobilności mieszkańców gminy będzie realizowana poprzez utworzenie węzła przesiadkowego, na który składają się następujące zadania kluczowe:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne