16.10.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 16.10.2018, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.495.2018.1.TK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.495.2018.1.TK

Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 lipca 2018 r. (data wpływu 25 lipca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia podatku VAT związanego z realizacją projektu pn. Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 lipca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia podatku VAT związanego z realizacją projektu pn. Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej: Miasto) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT). Miasto, na podstawie zawartej z Województwem umowy (dalej: umowa o dofinansowanie) przystąpiło do realizacji projektu pn. Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020 (RPO), Osi Priorytetowej V Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.4 Strategie niskoemisyjne Poddziałanie 5.4.2 Strategie niskoemisyjne BOF. Podstawowym celem dofinansowywanego z RPO projektu jest ograniczenie emisji szkodliwych pyłów i gazów (w tym CO2). Jego osiągnięciu służyć mają przede wszystkim zadania inwestycyjne wykonywane przez Miasto do końca 2019 r. włącznie 450 gospodarstwach domowych mieszkańców Miasta, którzy zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w projekcie. Jak wynika z wniosku o dofinansowanie projektu będącego załącznikiem do przedmiotowej umowy o dofinansowanie mieszkańcy Miasta w ramach projektu będą mogli wymienić indywidualne źródła ciepła. Dofinansowane w ramach projektu zadania inwestycyjne realizowane w gospodarstwach domowych mieszkańców polegać będą na modernizacji 225 indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych poprzez zastąpienie ich kotłami gazowymi oraz instalacji 225 instalacji kolektorów słonecznych wytwarzających energię cieplną na przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy o dofinansowanie oraz stanowiącego jej załącznik wniosku o dofinansowanie złożonego przez Miasto:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne