22.12.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 22.12.2017, sygn. 0113-KDIPT3.4011.310.2017.1.MG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT3.4011.310.2017.1.MG

Czy w stanie faktycznym sprawy okoliczność, że suma miesięcznych opłat ponoszonych przez pracowników Wnioskodawcy za parking jest mniejsza od miesięcznej wysokości czynszu płaconego przez Wnioskodawcę z tytułu dzierżawy placu przeznaczonego na miejsca postojowe dla samochodów służbowych powoduje powstanie podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychodu po stronie tychże pracowników?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 października 2017 r. (data wpływu 25 października 2017 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 października 2017 r. do tutejszego Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca, zgodnie z zawartą umową, od 1 sierpnia 2017 r. wydzierżawia od w Spółka Akcyjna z siedzibą w , ul. ., plac o powierzchni 900 m zlokalizowany w przy ul. , z przeznaczeniem na miejsca postojowe dla samochodów służbowych Wnioskodawcy. Wysokość czynszu jest niezależna od ilości parkujących samochodów. Część samochodów służbowych parkuje na parkingu stale, a część przez krótki okres czasu. Nadto, stosownie do umowy, Wnioskodawca ma prawo udostępniać część miejsc parkingowych swoim pracownikom oraz pojazdom służbowym Policji. Na tej podstawie, w związku z decyzją Wnioskodawcy, część pracowników złożyła deklaracje chęci parkowania prywatnych samochodów w związku z dojazdem do pracy i ponoszenia z tego tytułu opłaty w kwocie 30 zł. Kwota ta jest potrącana z wynagrodzenia pracownikom na podstawie pisemnej zgody. Kwota 30 zł jest stała i niezależna od liczby pracowników, którzy wyrazili chęć parkowania samochodu na wydzierżawionym terenie oraz od częstotliwości parkowania samochodów służbowych oraz pojazdów służbowych Policji, a także nie jest pomniejszana za czas nieobecności w pracy pracownika z powodu np. urlopu wypoczynkowego, choroby. Część pracowników - prokuratorów wykorzystuje swoje samochody parkowane na parkingu na dojazdy do sądów na rozprawy. Miesięczna suma potrącanych kwot od poszczególnych pracowników jest niższa aniżeli miesięczna kwota płacona z tytułu dzierżawy przez Wnioskodawcę.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne