12.10.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 12.10.2017, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.232.2017.1.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.232.2017.1.JS

w zakresie możliwości uznania za koszt kwalifikowany do wyliczenia ulgi badawczo-rozwojowej kosztów amortyzacji instalacji badawczej, sklasyfikowanej w ramach przepisów ustawy prawo budowlane jako budynek produkcyjny

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 sierpnia 2017 r. (data wpływu 25 sierpnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uznania za koszt kwalifikowany do wyliczenia ulgi badawczo-rozwojowej kosztów amortyzacji instalacji badawczej, sklasyfikowanej w ramach przepisów ustawy prawo budowlane jako budynek produkcyjny - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 sierpnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uznania za koszt kwalifikowany do wyliczenia ulgi badawczo-rozwojowej kosztów amortyzacji instalacji badawczej, sklasyfikowanej w ramach przepisów ustawy prawo budowlane jako budynek produkcyjny.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Realizując swoje cele biznesowe, P. S.A. (dalej: Spółka) na bieżąco analizuje i podejmuje się przedsięwzięć badawczo-rozwojowych, które służyć mają m in. optymalizacji jej działalności, opracowaniu nowych lub znacząco udoskonalonych produktów lub procesów. Jednym z takich realizowanych projektów badawczych jest projekt związany z badaniem możliwości wykorzystania alg do produkcji biokomponentów i paliw.

Głównym celem projektu jest zbadanie możliwości i opracowanie technologii produkcji biokomponentów z glonów olejowych i okrzemek bałtyckich w warunkach pracy rafinerii. W ramach projektu realizowane są badania przemysłowe m.in. nad wyselekcjonowaniem odpowiednich gatunków glonów i taksonów okrzemek, prowadzone m.in. we współpracy z jednostkami naukowymi: Uniwersytetem A i Uniwersytetem B.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne