13.02.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 13.02.2017, sygn. 0461-ITPB4.4511.863.2016.1.KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPB4.4511.863.2016.1.KK

Obowiązki płatnika w związku z zastosowaniem kosztu uzyskania przychodów w wysokości 50% przychodu, zgodnie z art. 22 ust. 9 pkt 3.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 grudnia 2016 r. (data wpływu 15 grudnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania przez płatnika kosztów uzyskania przychodów w wysokości 50% uzyskanego przychodu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 grudnia 2016 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania przez płatnika kosztów uzyskania przychodów w wysokości 50% uzyskanego przychodu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest międzynarodowym operatorem na rynku przewozów intermodalnych. Spółka zajmuje się m.in. organizacją transportu krajowego i międzynarodowego w oparciu o regularne, polskie i zagraniczne połączenia kolejowe (pociągi kontenerowe), pomiędzy morskimi i lądowymi terminalami przeładunkowymi oraz zsynchronizowane z nimi przewozy samochodowe. Spółka za pośrednictwem swojej wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej sprzedaje usługi w ponad 17 krajach, dzięki czemu jest wiodącym operatorem nie tylko w Polsce ale również całej Europie.

Wśród kadry pracowniczej, której przedstawiciele zatrudnieni są na podstawie umów o pracę występują osoby, których zakres obowiązków (w porównaniu do innych pracowników) jest specyficzny, indywidualnie określany w umowie o pracę, a ponadto wspomniany zakres cechuje się kreatywnym charakterem działań - przynajmniej w części czasu pracy. Krąg tych osób stanowią w szczególności programiści IT, dyrektorzy poszczególnych działów (marketingu i rozwoju, obsługi klienta, finansowego, sprzedaży, terminala, operacyjnego), tzw. team-leaderzy, kierownik biura zarządu, specjalista w zakresie controllingu i analiz, członkowie zarządu odpowiedzialni za plany i strategię rozwoju Spółki.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne