04.10.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 04.10.2016, sygn. IPPB6/4510-440/16-2/SO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB6/4510-440/16-2/SO

Czy nieodpłatne pełnienie funkcji Członków Zarządu przez osoby delegowane do Wnioskodawcy przez Spółkę dominującą powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu na gruncie przepisów ustawy o CIT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 8 sierpnia 2016 r. (data wpływu 9 sierpnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w sytuacji pełnienia funkcji członków zarządu przez osoby delegowane delegowane przez spółkę dominującą jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 sierpnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w sytuacji pełnienia funkcji członków zarządu przez osoby delegowane delegowane przez spółkę dominującą.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka należy do międzynarodowej grupy energetycznej wyspecjalizowanej w szczególności w wytwarzaniu energii elektrycznej. Grupa działa m.in. na terytorium Polski, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Szwecji (dalej: Grupa).

Ze względu na międzynarodowy charakter prowadzonej działalności oraz dużą ilość realizowanych inwestycji w Grupie ukształtowała się złożona struktura holdingowa. W Grupie została mianowicie wypracowana strategia biznesowa, zgodnie z którą poszczególne zadania lub projekty (np. farmy wiatrowe, świadczenie usługi na rzecz innych spółek z Grupy itp.) realizowane są przez powołane w tym celu spółki celowe. Wyodrębnienie takie pozwała m.in. na lepsze zagospodarowanie inwestycjami i bardziej precyzyjną kontrolę opłacalności poszczególnych projektów (na skutek wyodrębnienia finansowego spółek celowych). Jedną z takich spółek celowych jest Wnioskodawca.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne