13.05.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 13.05.2015, sygn. ITPP3/4512-79/15/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-79/15/AT

Zwolnienie od podatku czynności sprzedaży nieruchomości.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 lutego 2015 r. (data wpływu 24 lutego 2015 r.), uzupełnionym w dniu 27 kwietnia 2015 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności sprzedaży działki jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 lutego 2015 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 27 kwietnia 2015 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności sprzedaży działki.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca posiada działkę nr geod. położoną przy ul. w . Zgodnie z ewidencją gruntów i budynków, oznaczona jest jako Bp zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy. Teren działki nie jest zabudowany, pozostaje porośnięty roślinnością trawiastą, występują zadrzewienia w postaci drzew liściastych, przebiega przyłącze wodociągowe do budynku handlowego znajdującego się na sąsiedniej nieruchomości oraz zlokalizowany jest ciąg pieszy chodnik o długości około metrów i szerokości około metra, zajmując około % powierzchni działki. Chodnik został wykonany przed rokiem 1996, brak jest dokumentów stwierdzających ponoszenie do dnia dzisiejszego nakładów przez Wnioskodawcę na jej ulepszenie. Działka ma charakter skweru. W stosunku do działki będącej przedmiotem wniosku, Wnioskodawcy nie przysługiwało prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego i nie ponosił On wydatków na jej ulepszenie, w stosunku do których miał prawo obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne