11.12.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.12.2014, sygn. IPPP1/443-1178/14-2/JL, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1178/14-2/JL

Czynności wykonywane przez Wnioskodawcę na podstawie zawartej umowy, określone jako wkład rzeczowy w realizację produkcji audycji telewizyjnej stanowią odpłatne świadczenie usługi w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o VAT na rzecz Producenta, podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 3 października 2014 r. (data wpływu 9 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wkładu rzeczowego wniesionego w produkcję audycji telewizyjnych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 października 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wkładu rzeczowego wniesionego w produkcję audycji telewizyjnych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

T. S.A. (T., Spółka) jest jednoosobową spółką akcyjną Skarbu Państwa, działającą na podstawie ustawy z 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji. Spółka realizuje obowiązki ogólnokrajowego nadawcy publicznego. Z perspektywy przepisów o podatku VAT Spółka dokonuje czynności opodatkowanych tym podatkiem, zwolnionych z opodatkowania, jak również niepodlegających opodatkowaniu.

Podstawowa działalność Spółki obejmuje tworzenie i rozpowszechnianie ogólnokrajowych i regionalnych programów telewizyjnych. W związku z tą działalnością Spółka zawiera umowy koprodukcji, których stronami poza T. są Koproducent (np. instytucja kulturalna) oraz Producent Wykonawczy, a których przedmiotem jest wspólne przedsięwzięcie polegające na produkcji audycji przeznaczonej m.in. do emisji na antenie T..

Specyficzną cechą ww. umów jest to, że Producent wykonawczy, jakkolwiek jest stroną umowy koprodukcyjnej, nie zostaje współwłaścicielem gotowej audycji (audycja stanowi współwłasność wyłącznie T. i Koproducenta, stosownie do wniesionych wkładów).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne