24.01.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 24.01.2014, sygn. IPPB3/423-1019/13-2/MS1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-1019/13-2/MS1

Czy niezamortyzowana wartość zlikwidowanego środka trwałego w postaci opisanej w stanie faktycznym inwestycji w obcym środku trwałym stanowi koszty uzyskania przychodów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012, poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 27 listopada 2013 r. (data wpływu: 18 grudnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty odpowiadającej niezamortyzowanej wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty odpowiadającej niezamortyzowanej wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym.

We wniosku zostało przedstawione następujący stan faktyczny.

X. Sp. z o.o. (poprzednio Y. Sp. z o.o.), dalej przywoływana jako Wnioskodawczyni, jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT od 2003 r. Przedmiotem prowadzonej przez Wnioskodawczynię działalności jest produkcja i sprzedaż hurtowa herbat, herbat ziołowych i tym podobnych produktów spożywczych.

W okresie od 1 kwietnia 2009 r. do 30 czerwca 2012 r., Wnioskodawczyni wynajmowała dla potrzeb prowadzonej działalności nieruchomość budynkową. Początkowo do 31 sierpnia 2010 r.,- nieruchomość służyła celom magazynowo-składowym i związaną z tym obsługę administracyjną. Następnie, w drodze aneksu do umowy najmu zmieniono przeznaczenie wynajmowanej nieruchomości, wskazując, że będzie ona wykorzystywana przez Wnioskodawczynię na cele magazynowo-produkcyjno-składowe i związaną z tym obsługę administracyjno-biurową. Strony ustaliły, że Wnioskodawczyni będzie prowadziła w przedmiocie najmu konfekcjonowanie i magazynowanie substancji spożywczych (herbata, zioła, kawa, napoje i inne produkty spożywcze). Umowa najmu przedmiotowej nieruchomości pierwotnie została zawarta bezterminowo.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne