23.08.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 23.08.2013, sygn. IPPB3/423-400/13-3/GJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-400/13-3/GJ

CIT - w odniesieniu do kosztów uzyskania przychodów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 10.05.2013r. (data wpływu 13.05.2013r.), uzupełnionym na wezwanie organu z dnia 1.08.2013r. nr IPPB3/423-400/13-2/GJ o stosowne opłaty (data wpływu 22.08.2013r.) o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej odnośnie podatku dochodowego od osób prawnych w odniesieniu do kosztów uzyskania przychodów:

  • w zakresie pyt. nr 1 dot. scenariuszy 1, 2 i 3 - jest prawidłowe,
  • w zakresie pyt. nr 2 dot. scenariusza 4 jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13.05.2013r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe

Sp. z o.o. (dalej: Spółka, lub Wnioskodawca) jest firmą usługową świadczącą usługi leasingu operacyjnego, wynajmu i leasingu finansowego samochodów dla przedsiębiorstw oraz instytucji, a także usługi zarządzania flotą samochodową. Spółka planuje rozszerzyć zakres świadczonych usług zarządzania flotą samochodową poprzez dodanie do niego usług zarządzania likwidacją szkód i zarządzania naprawami, przy czym naprawy te będą miały charakter zarówno remontów powypadkowych, jak i napraw innych niż remonty powypadkowe. Samochody, do których będą się odnosić usługi likwidacji szkód i zarządzania naprawami, co do zasady nie będą stanowić własności Spółki, będą natomiast stanowić własność klienta lub innej firmy leasingowej. Samochody, do których będą się odnosić przedmiotowe usługi, będą co do zasady objęte ubezpieczeniem dobrowolnym, a ubezpieczonym będzie klient Spółki lub inna firma leasingowa. Będą jednak mogły wystąpić sytuacje, w których samochody, do których będą się odnosić przedmiotowe usługi, nie będą objęte ubezpieczeniem dobrowolnym lub będą objęte ubezpieczeniem dobrowolnym w zakresie i niedającym możliwości pokrycia całości kosztów naprawy. W odniesieniu do kwestii rozliczeń związanych z realizacją przedmiotowych usług będą występowały następujące scenariusze:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne