21.03.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 21.03.2013, sygn. IPPP3/443-1261/12-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1261/12-2/JK

podstawa opodatkowania w imporcie towarów (cło antydumpingowe)

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17.12.2012 r. (data wpływu 24.12.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania w imporcie towarów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24.12.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania w imporcie towarów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Podstawowa działalność Spółki związana jest z produkcją szeroko rozumianych kosmetyków i środków do pielęgnacji osobistej przeznaczonych do wywozu jak również na rynek wewnątrzwspólnotowy. W ramach prowadzonej działalności Spółka zajmuje się również dystrybucją różnego rodzaju wyrobów niekosmetycznych takich jak: sztuczna biżuteria, odzież, naczynia, galanteria, wyroby przemysłowe i inne stanowiące uzupełnienie oferty handlowej Spółki.

W związku z powyżej przedstawioną działalnością gospodarczą w zakresie dystrybucji wyrobów niekosmetycznych Spółka dokonuje importu z Chińskiej Republiki Ludowej wyrobów gotowych w postaci naczyń kuchennych, zastaw stołowych i innych artykułów gospodarstwa domowego i toaletowego wykonanych z porcelany lub ceramiki zaklasyfikowanych do pozycji hHS (system sharmonizowany) 6911 oraz 6912.

Importowany towar (naczynia kuchenne i inne klasyfikowane do pozycji 6911 lub 6912) jest transportowany bezpośrednio do Polski i obejmowany procedurą gospodarczą składu celnego w ramach prowadzonej przez Spółkę działalności składu celnego typu C, zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie fabryki. W zależności od wymagań poszczególnych rynków (odbiorców) obsługiwanych przez Spółkę w ramach wewnętrznej struktury globalnego łańcucha dostaw oraz potrzeb biznesowych, przedmiotowy towar otrzymuje przeznaczenie celne powrotnego wywozu (w przypadku odbiorców spoza Unii Europejskiej) lub obejmowany jest procedurą dopuszczenia do swobodnego obrotu po procedurze składu celnego (w przypadku dystrybucji towaru na obszarze Wspólnoty).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne