17.05.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 17.05.2011, sygn. IPPP1-443-442/11-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-442/11-2/EK

Stawka podatku dla dostawy świeżych wyrobów ciastkarskich poddanych wcześniej rozmrożeniu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 10 marca 2011 r. (data wpływu 14 marca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla dostawy świeżych wyrobów ciastkarskich poddanych wcześniej rozmrożeniu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 marca 2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla dostawy świeżych wyrobów ciastkarskich poddanych wcześniej rozmrożeniu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka zajmuje się m.in. sprzedażą detaliczną następujących świeżych wyrobów ciastkarskich (dalej łącznie jako Wyroby): Wyroby te nie są produkowane przez Spółkę, lecz nabywane od producentów tych Wyrobów w kraju i zagranicą. Z informacji uzyskanych od producentów wynika, że proces produkcji ww. Wyrobów może się nieznacznie różnić w zależności od rodzaju Wyrobu ciastkarskiego, jednakże w każdym przypadku rozpoczyna się od odmierzenia wszystkich surowców zgodnie z poszczególnymi recepturami, po czym następuje przygotowanie ciasta składającego się m.in. z mąki pszennej, wody, środków spulchniających i innych składników, w tym polepszaczy i dodatków smakowych. Co do zasady przygotowane ciasto jest dzielone na odpowiednie kęsy, formowane, a następnie poddawane procesowi wypiekania. W przypadku niektórych Wyrobów przed lub po upieczeniu są one przekładane lub nadziewane dżemami, kremami i innymi masami cukierniczymi. Po upieczeniu i ewentualnym dokonaniu wspomnianych czynności Wyroby są zamrażane szokowo (tzn. błyskawicznie zamrażane za pomocą skroplonych gazów), co pozwala zachować pełnię właściwości Wyrobów w tym smak, właściwości estetyczne, przydatność do spożycia i świeżość podczas transportu i ewentualnego przechowania. Po zamrożeniu Wyroby (tylko w przypadku ciast) są krojone na porcje od 8 do 14 sztuk (w zależności od rodzaju ciasta).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne