07.01.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 07.01.2011, sygn. IPPB3/423-745/10-2/GJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-745/10-2/GJ

Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka ma prawo do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wszystkich wydatków ponoszonych w związku z posiadaniem i eksploatacją samochodów służbowych (z uwzględnieniem ograniczeń wynikających wprost z odrębnych przepisów, np. z art. 16 ust. 1 pkt. 49 updop)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 05.10.2010r. (data wpływu 12.10.2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków związanych z posiadaniem i eksploatacją samochodów służbowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12.10.2010r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie zakresie podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka zajmuje się na zlecenie zagranicznej spółki z grupy B świadczeniem na rynku polskim usług marketingowych dotyczących produktów farmaceutycznych. Wynagrodzenie należne Spółce za świadczenie tych usług jest, co do zasady, ustalane jako suma kosztów bezpośrednich i pośrednich związanych z wykonywaniem usług powiększona o uzgodnioną marżę.

W celu prowadzenia działalności gospodarczej i wykonywania usług Spółka zatrudnia pracowników, w tym pracowników w centrali Spółki oraz przedstawicieli handlowych pracujących na terenie całego kraju. Przedstawiciele handlowi oraz część pracowników centrali Spółki ma do dyspozycji samochody służbowe. Co do zasady, samochody służbowe Spółka używa na podstawie umów leasingu, o której mowa w art. 17 a i 17b updop (Spółka może jednak posiadać również samochody własne).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne