06.03.2019 Obrót gospodarczy

Wyrok NSA z dnia 6 marca 2019 r., sygn. II GSK 425/17

Administracyjne postępowanie

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Mirosław Trzecki Sędzia NSA Joanna Zabłocka (spr.) Sędzia del. WSA Barbara Kołodziejczak-Osetek Protokolant Anna Ważbińska-Dudzińska po rozpoznaniu w dniu 6 marca 2019 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 3 czerwca 2016 r. sygn. akt VI SA/Wa 3007/15 w sprawie ze skargi Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji na postanowienie Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 10 września 2015 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wyjaśnienia wątpliwości co do treści decyzji 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji na rzecz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej 240 (dwieście czterdzieści) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 3 czerwca 2016 r., sygn. akt VI SA/Wa 3007/15 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT) na postanowienie Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) z dnia 10 września 2015 r. nr DHRT-WORK-6082-9/14(48) w przedmiocie wyjaśnienia wątpliwości co do treści decyzji.

Sąd orzekał w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Prezes UKE wydał decyzję z dnia 29 września 2010 r. nr DHRT-WORK-6082-4/10(109) - dalej jako "Decyzja", na mocy której została zatwierdzona, a następnie zmieniona Oferta SOR.

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Komunikacji wnioskiem z 22 lipca 2014 r. zwróciła się do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej o wyjaśnienie wątpliwości co do treści Decyzji zatwierdzającej Ofertę SOR w zakresie Części I Rozdziału 1 pkt 1.9 ppkt 1.9.3 ust. 1 lit. q Oferty SOR, poprzez wskazanie do jakich Usług Regulowanych odnosi się ww. zapis. Zgodnie z ww. zapisem kara umowna przysługuje: "za każdą rozpoczętą godzinę przerwy ponad dopuszczony okres od chwili zakończenia świadczenia Usługi Regulowanej przez TP na rzecz Abonenta w wysokości 1/30 opłaty abonamentowej w przypadku przekroczenia przez TP dopuszczonej Przerwy w świadczeniu Usługi Regulowanej".

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne