04.08.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 4 sierpnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4014.180.2023.4.JKU

Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego w wyniku aportu ZCP.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

2 czerwca 2023 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 2 czerwca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Wniosek dotyczy m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego w wyniku aportu.

Treść wniosku jest następująca.

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem

1) Zainteresowany będący stroną postępowania: W.S.A.

2) Zainteresowany niebędący stroną postępowania: A. Sp. z o.o.

Opis zdarzenia przyszłego

W. S.A. (dalej: WSA) z siedzibą w (…) oraz A. sp. z o.o. (dalej: A.) z siedzibą w (…) są spółkami kapitałowymi z siedzibą w Polsce, podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych, podlegającymi w Polsce opodatkowaniu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania. Tym samym, Zainteresowani dla celów podatku dochodowego od osób prawnych podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce.

Na moment dokonania czynności opisanych we wniosku, Zainteresowani będą zarejestrowani w Polsce jako podatnicy VAT czynni.

WSA oraz A. należą do grupy kapitałowej (dalej: „Grupa”).

Ogólny opis działalności WSA

WSA od (…) r. jest podmiotem notowanym na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. WSA należy do grona największych producentów (…) w Europie oraz na świecie, a jego produkty są sprzedawane w ponad 30 krajach Europy, Azji i Afryki. Klientami WSA są (…). Grupa, do której należy WSA, zatrudnia ponad (…) pracowników.

Działalność serwisowa w ramach przedsiębiorstwa WSA

Po sprzedaży (…), WSA dba o ich bezawaryjną eksploatację poprzez zarządzenie procesem obsługi posprzedażowej oraz dostarczanie rozwiązań w obszarze serwisu. Działalność serwisowa, obejmująca prace obsługowe, gwarancyjne i pogwarancyjne, jak również realizację umów z partnerami serwisowymi, dostarczanie im części niezbędnych do napraw maszyn i urządzeń oraz realizację zakupów ww. części i ich magazynowanie (dalej: „Działalność Serwisowa”) od (…) r. realizowana jest pod marką W. W ramach Działalności Serwisowej WSA współpracuje z ponad 500 partnerami serwisowymi w 30 krajach, którym zapewnia części zamienne do wyprodukowanych pojazdów (w tym własne, sprzedawane pod marką A.). Działalność Serwisowa stanowi jeden z kluczowych elementów łańcucha wartości Grupy, identyfikowalny dla celów wewnętrznego zarządzania Wnioskodawcy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne