06.07.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 6 lipca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.294.2023.1.JMS

Czy koszty nabycia matryc mogą zostać uznane za koszty kwalifikowane materiałów bezpośrednio związanych z prowadzoną działalnością badawczo-rozwojową, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 2 UPDOP?

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku stanu faktycznego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

22 maja 2023 r., wpłynął Państwa wniosek z 17 maja 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest spółką akcyjną, podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce i nie korzysta ze zwolnień podatkowych, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 lub 34a UPDOP. Wnioskodawca prowadzi działalność pod firmą X S. A. (dalej jako: „X ” lub „Wnioskodawca”).

X jest (...) wykonawcą (...) elewacji (...) i specjalizuje się w produkcji (...) fasad aluminiowo-szklanych. Szczególne miejsce w działalności X zajmują projekty związane z realizacją fasad specjalnych - indywidualnie zaprojektowanych rozwiązań fasad ze szkła, stali, aluminium, PVC i drewna. Takie projekty polegają na kompleksowym zaprojektowaniu elewacji budynku w oparciu o techniczne wymagania klienta. W skład projektów rozwojowych wchodzą m.in. prace nad projektowaniem rodzajów fasady budynków (...), systemu produkcji fasad, transportu wyrobów, rozwiązań systemowych konstrukcji nośnej fasady, pasów międzykondygnacyjnych oraz wybór i dostosowanie do konstrukcji stolarki okiennej.

Wnioskodawca uzyskał interpretację podatkową potwierdzającą, że prowadzona przez Wnioskodawcę działalność stanowi działalność badawczo-rozwojową i że Wnioskodawca może skorzystać z tzw. ulgi B+R (interpretacja z 7 lutego 2023 r., znak: 0111-KDIB1- 3.4010.854.2022.2.JG).

Wnioskodawca, prowadząc prace kwalifikowane do działalności badawczo-rozwojowej kreuje nowe - innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i architektoniczne, które nie były nigdy wcześniej zastosowane. Przykładem takich rozwiązań jest tworzenie nowych (...) wytwarzanych w procesie ekstruzji (przetłaczania), których na jednym obiekcie może być kilkadziesiąt, a każdy z nich o niepowtarzalnych cechach. Proces produkcji innowacyjnych (...) został opisany poniżej.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne