27.06.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27 czerwca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDST2-2.4011.168.2023.2.AD

Ustalenie przychodu oraz stawki ryczałtu z tytułu wynajmu nieruchomości, usług zakwaterowania oraz dzierżawy znaku towarowego.

Interpretacja indywidualna

 – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

7 kwietnia 2023 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący zastosowania właściwej stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 19 maja 2023 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Jest Pan osobą fizyczną nieprowadzącą obecnie działalności gospodarczej, która posiada zarejestrowany znak towarowy. Znak towarowy został zarejestrowany wyłącznie na podatnika i zgodnie z art. 33 pkt 9 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego stanowi Pana majątek osobisty pomimo istniejącej małżeńskiej wspólnoty majątkowej.

Jest Pan udziałowcem Spółki Jawnej (dalej SJ), której przedmiotem działalności jest najem nieruchomości. Spółka jawna w ramach swojej działalności wynajmuje innym podmiotom nieruchomości takie jak biura i magazyny oraz zajmuje się krótkotrwałym wynajem apartamentów w celach mieszkaniowych. Udziałowcami spółki jawnej od jej utworzenia w 2019 r. są wyłącznie Pan i małżonka. Dochody uzyskiwane ze spółki jawnej opodatkowuje Pan i małżonka podatkiem liniowym zgodnie z art. 30c pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zamierza Pan wnieść prawo własności do znaku towarowego aportem do spółki jawnej i następnie wydzierżawić je innym podmiotom w ramach działalności gospodarczej prowadzonej przez spółkę. W przypadku wniesienia prawa do znaku towarowego do spółki jawnej zostanie zawarta umowa dzierżawy znaku towarowego. Na podstawie zawartej umowy zgodnie z art. 693 § 1 kodeksu cywilnego, wydzierżawiający odda dzierżawcy znak towarowy do używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony w umowie, a dzierżawca zobowiąże się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne