19.04.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 19 kwietnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.89.2023.3.GG

Wniesienie aportu w postaci ZCP.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

2 lutego 2023 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku od towarów i usług.

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie Organu – pismem z 12 kwietnia 2023 r. (data wpływu 17 kwietnia 2023 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą ...

Prowadzona działalność podzielona jest na dwa działy:

- dział garmażeryjny, w ramach którego Wnioskodawca świadczy usługi garmażeryjne na rzecz podmiotu zewnętrznego,

oraz

- dział sprzedaży, w ramach którego Wnioskodawca posiada punkty sprzedaży, w których sprzedawane jest głównie mięso i wyroby mięsne.

W ramach swojej działalności Wnioskodawca zatrudnia pracowników. Na przedsiębiorstwo Wnioskodawcy składają się: środki trwałe i wyposażenie przypisane poszczególnym działom. Dla każdego punktu działu prowadzona jest oddzielna ewidencja środków trwałych i wyposażenia.

W ramach działu garmażeryjnego wyróżnić można środki trwałe, prawa i obowiązki wynikające z umów z kontrahentami i dostawcami, prawa i obowiązki wynikające z umów o pracę i innych umów w zatrudnieniu, środki pieniężne, koncesje, licencje, majątkowe prawa autorskie i prawa pokrewne, księgi i dokumenty związane z prowadzeniem tej działalności.

Wnioskodawca pozostawał w sporze odnośnie zwrotu pożyczki, udzielonej na rozpoczęcie prowadzenia działu garmażeryjnego. Ostatecznie zawarta została ugoda sądowa z pożyczkodawcą w ramach, której Wnioskodawca zobowiązał się do założenia z pożyczkodawcą, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w ramach której Wnioskodawca wniesie do spółki zorganizowaną część przedsiębiorstwa obejmującą dział garmażeryjny, zaś w ramach aportu pożyczkodawcy nastąpi konwersja wierzytelności przysługującej Mu z tytułu umowy pożyczki na udziały w nowo powołanej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne