07.04.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 7 kwietnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.13.2023.1.PJ

Zużycie Rozpuszczalników w składzie podatkowym służyć będzie bezpośrednio produkcji innych wyrobów akcyzowych - energii elektrycznej (w procesie kogeneracji) i takie zużycie jest wystraczające do uznania, że wypełniona jest hipoteza przepisu art. 42 ust. 1 pkt 2 ustawy.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku akcyzowym, w zakresie braku obowiązku zapłaty akcyzy w związku ze zużyciem wyrobów akcyzowych objętych kodem CN 2707 50 00 w składzie podatkowych do wyprodukowania innego wyrobu akcyzowego – jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku akcyzowego w zakresie braku obowiązku zapłaty akcyzy w związku ze zużyciem wyrobów akcyzowych objętych kodem CN 2707 50 00 na terenie składu podatkowego do wyprodukowania innego wyrobu akcyzowego wpłynął 11 stycznia 2023 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest spółką celową (...). Spółka prowadzi zakład produkujący polipropylen (...).

Kompleks magazynowo-produkcyjny Spółki objęty jest obszarem składu podatkowego (...), na podstawie zezwolenia wydanego przez (...), Spółka posiada numer akcyzowy prowadzącego skład podatkowy: (...). W ramach składu podatkowego wykorzystywane i produkowane są następujące wyroby akcyzowe:

1. Objęte procedurą zawieszenia poboru akcyzy:

a. CN 2711 12 93 – „Propan do przeprowadzania przemian chemicznych w procesie innym niż ten wymieniony w podpozycji 2711 12 91;

b. CN 2711 12 94 – „Propan do innych celów (niż do przeprowadzania przemian chemicznych) o czystości przekraczającej 90%, ale mniejszej niż 99%”

c. CN 2707 50 00 – rozpuszczalniki zawierające węglowodory aromatyczne klasyfikowane jako „Pozostałe mieszaniny węglowodorów aromatycznych, z których 65% lub więcej objętościowo (włącznie ze stratami) destyluje w 250°C według metody ISO 3405 (równoważnej metodzie ASTM D 86)”, (dalej: „Rozpuszczalniki”);

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne