05.01.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 5 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.471.2022.2.AA

Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy usług określonych jako: fotona, endermologia, dermapen, karboksyterapia, mezoterapia, kwasy, lipoliza, osocze.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe w części dotyczącej zwolnienia od podatku VAT usług określonych jako: fotona, endermologia, dermapen, karboksyterapia, mezoterapia, kwasy, lipoliza, osocze w zakresie, w jakim ich celem jest zachowanie i poprawa zdrowia oraz nieprawidłowe w części dotyczącej zwolnienia od podatku VAT usług określonych jako: fotona, endermologia, dermapen, karboksyterapia, mezoterapia, kwasy, lipoliza, osocze w zakresie, w jakim stosowane są w związku z: szorstkością skóry, cellulitem, kształtowaniem sylwetki, rozstępami, zmarszczkami, rozszerzonymi porami, akumulacją tłuszczu, workami i cieniami pod oczami, łupieżem, świądem, odbudową zniszczonych włosów oraz mają na celu poprawę wyglądu i samopoczucia pacjenta.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

7 października 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 4 października 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zwolnienia od podatku VAT usług określonych jako: fotona, endermologia, dermapen, karboksyterapia, mezoterapia, kwasy, lipoliza, osocze. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 27 grudnia 2022 r. (wpływ 29  grudnia 2022 r.) Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca (dalej również: „Spółka”) prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i podlega opodatkowaniu podatkiem od osób prawnych. Spółka jest również zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej również: „podatek VAT”). Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1800 ze zm.), zwana także „ustawą o CIT”.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne