02.12.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 2 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.776.2022.3.AG

Ustalenie momentu uzyskania przychodów przy sprzedaży voucherów i pakietów masaży.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Dnia 30 września 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 30 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 listopada 2022 r. (wpływ 27 listopada 2022 r. i 28 listopada 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest jednoosobową działalnością, działającą jako podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, zarejestrowaną również jako podatnik podatku od towarów i usług („podatnik VAT”).

Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie usług masażu balijskiego, usług kosmetycznych, takich jak peelingi, rytuały, w skład których wchodzi masaż, peeling oraz kąpiel ziołowa, jak również sprzedaży kosmetyków i ziół. Wnioskodawca funkcjonuje jako franczyzobiorca w sieci (…). W Polsce istnieje sieć salonów, franczyzobiorców sieci (…), które są odrębnie prowadzonymi działalnościami („Salony Sieci”).

Wnioskodawca prowadzi głównie działalność na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, rejestrując tym samym sprzedaż na kasie rejestrującej. Zdarza się jednak również sprzedaż na rzecz osób fizycznych prowadzących działalność, jak również na rzecz osób prawnych i w takich przypadkach wystawiana jest faktura VAT.

W celu zwiększenia atrakcyjności oferty sprzedaży Wnioskodawca prowadzi sprzedaż voucherów na usługi, oferowane w salonie. Vouchery mogą opiewać na konkretny masaż bądź na konkretną wartość (np. voucher na 200 zł). Każdy voucher ma przyznany indywidualny numer. Termin ważności sprzedanych voucherów upływa co do zasady po pół roku od daty wystawienia vouchera, jednak na wniosek klienta może zostać wydłużony o dowolny okres. Wniosek o wydłużenie jest rozpatrywany indywidualnie. Jeśli współpraca z klientem układa się dobrze, klient regularnie korzysta w usług salonu, Wnioskodawca pozytywnie rozpatruje wnioski o wydłużenie. Czas, na jaki są wydłużane, zwykle nie przekracza 1 miesiąca.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne