24.06.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 24 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4011.289.2022.2.AS

Ustalenie właściwej stawki ryczałtu dla przychodów z prowadzonej przez Panią działalności gospodarczej związanej z handlem odpadami oraz świadczeniem usług związanych z procesem produkcji oraz jego przetwarzaniem.

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

24 marca 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 2 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia właściwej stawki ryczałtu dla przychodów z prowadzonej przez Panią działalności gospodarczej związanej z handlem odpadami oraz świadczeniem usług związanych z procesem produkcji oraz jego przetwarzaniem.

Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 1 czerwca 2022 r. (wpływ 3 czerwca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Pani działalność polega na handlu odpadami oraz procesem produkcji i przerabianiu odpadów oraz dalszej jej odsprzedaży.

W procesie produkcji wytwarzany jest gotowy produkt do dalszej odsprzedaży, a cały proces produkcji polega na:

   kupnie w formie odpadu folii, która sortowana jest w pierwszej kolejności na kolory. Kolejnym etapem produkcji jest jego zagęszczanie w aglomeratorze polegające na podgrzaniu tworzywa i przekształceniu go w plastyczną masę, tzw. kulki. Końcowym etapem jest ostudzenie powstałego tworzywa, żeby w efekcie powstał tzw. regranulat (...), (...) , który stanowi towar handlowy w mojej działalności

•procesie przetwarzania tworzyw twardych, tj. zakupuję odpady typu skrzynki PP, w kolejnym procesie następuje jego zmielenie w młynkach gdzie powstaje przemiał PP. Wrzucamy ww. przemiał bezpośrednio (za pomocą specjalnego leja) na długi układ plastyfikujacy gdzie za pomocą 6 grzałek i podgrzewa tworzywo kolejno do 230 stopni i powstaje tzw. „makaron” który jest cięty na głowicy na tzw. kulki – regranulat. Następnie tworzywo przechodzi przez głowice w płaszczu wodnym. Powstaje w ten sposób produkt końcowy tzw. regranulat PP, który również jest towarem handlowym.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne