19.11.2021 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 19 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.706.2021.4.MM

Skutki podatkowe aportu przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 sierpnia 2021 r. (data wpływu 14 sierpnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych aportu przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 sierpnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony pismem z 3 listopada 2021 r. (data wpływu 3 listopada 2021 r.) – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych aportu przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczna, polskim rezydentem podatkowym, opodatkowanym od całości uzyskanych przychodów/dochodów w Polsce (dalej: Wnioskodawca).

Wnioskodawca wraz z inną osobą fizyczną (dalej: Wspólnik) posiada udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą na terytorium Polski, będącą polskim rezydentem podatkowym (dalej: Spółka), która w przyszłości rozpocznie działalność gospodarczą w zakresie kontynuacji globalnej komercjalizacji oprogramowania (…) (dalej: Oprogramowanie), wytworzonego przez Wnioskodawcę (twórcę), w ramach prowadzonej przez niego Działalności. Wspólnik jest również polskim rezydentem podatkowym.

Oprogramowanie ma charakter wspierający i jest skierowane do programistów i testerów oprogramowania. Zastosowanie Oprogramowania umożliwia oszczędzanie czasu w codziennej pracy programistów oraz testerów poprzez rozdzielenie testów automatycznych na równoległe serwery ciągłej integracji, w taki sposób, aby testy automatyczne wykonały się jak najszybciej Dzięki temu programista lub tester oprogramowania otrzymuje wynik testów automatycznych znacznie szybciej niż bez użycia Oprogramowania.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne