do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 • Jakich formalności należy dopełnić, aby zaskarżyć interpretację podatkową – procedury i terminy

  data dodania: 28.07.2017

  Podatnik, aby upewnić się co do swojej sytuacji podatkowej, może wystąpić o wydanie interpretacji indywidualnej. Jeżeli interpretacja nie spełnia jego oczekiwań, podatnik ma możliwość obrony swojego stanowiska na drodze postępowania sądowego. W artykule przedstawiamy obowiązującą procedurę zaskarżania interpretacji.

 • Czy istnieje możliwość zaskarżania przedłużenia terminu zwrotu VAT - po zmianach

  data dodania: 10.01.2017

  Od 1 stycznia 2017 r. wprowadzono kilka zmian w zakresie przedłużania terminu zwrotu VAT, w przypadku gdy organ podatkowy potrzebuje więcej czasu na zweryfikowanie zasadności zwrotu niż ustawowe 60 dni (art. 87 ust.2 ustawy o VAT). Zwiększone zostały uprawnienia organów podatkowych, które w ramach postępowania weryfikacyjnego mogą obecnie dokonywać kontroli krzyżowej u kontrahentów podatnika. Prawo do żądania wstrzymania zwrotu VAT będzie też obecnie przysługiwało niektórym służbom. Co istotne, nadal aktualna pozostaje teza uchwały NSA z 24 października 2016 r., sygn. akt I FPS 2/2016, potwierdzająca prawo podatnika do wniesienia zażalenia, a następnie skargi do sądu na postanowienie o przedłużeniu terminu zwrotu VAT.

 • Ile kosztuje wniesienie skargi na decyzję o odpowiedzialności osoby trzeciej za zaległości podatkowe

  data dodania: 26.10.2016

 • Jak skarżyć postanowienie o zastosowaniu interpretacji ogólnej

  data dodania: 06.05.2016

  Od 1 stycznia 2016 r. organy podatkowe nie wydadzą interpretacji indywidualnej, jeśli przedstawiony we wniosku o interpretację stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe jest przedmiotem interpretacji ogólnej. Zamiast interpretacji indywidualnej organy podatkowe wydają w takiej sytuacji postanowienie o zastosowaniu interpretacji ogólnej z jednoczesnym stwierdzeniem bezprzedmiotowości złożonego wniosku. Nowy tryb postępowania wpływa też na prawa podatnika do kwestionowania rozstrzygnięcia organu podatkowego.

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK