do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 • Czy informację o obniżeniu wpłaty na PFRON można przekazać nabywcy w formie elektronicznej

  data dodania: 20.08.2019

 • Jak na potrzeby PPK prawidłowo ustalić liczbę osób zatrudnionych

  data dodania: 17.06.2019

 • Kiedy przedawnia się możliwość skorzystania z obniżenia wpłaty na PFRON

  data dodania: 08.09.2016

  Korzystamy z obniżenia wpłat na PFRON, kupując usługi od pracodawcy, który jest uprawniony do wystawiania informacji w tym zakresie. W sierpniu 2016 r. otrzymaliśmy korekty kilku informacji o obniżeniu wpłaty na PFRON za okres ostatnich 3 lat (zarówno zwiększające, jak i zmniejszające kwotę ulgi). Korekta była wynikiem czynności sprawdzających sprzedającego pracodawcy przez PFRON. Z obniżenia wpłat korzystaliśmy na zasadach obowiązujących od 1 stycznia 1999 r., a więc kwotę obniżenia musieliśmy wykorzystać w ciągu 12 miesięcy od uzyskania informacji o obniżeniu. Czy w tej sytuacji powinniśmy dokonać korekty, uwzględniając nowe kwoty obniżenia za okres ostatnich 3 lat, czy może uległy one przedawnieniu?

 • Jak po zmianach wypełnić informację o kwocie obniżenia wpłaty na PFRON - INF-U

  data dodania: 26.08.2016

  Począwszy od 1 lipca 2016 r. sprzedający pracodawca uprawniony do udzielania ulg we wpłatach na PFRON sporządza informację w tym zakresie na sformalizowanym druku INF-U. Informację tę wystawia sprzedający dla nabywcy po terminowym uregulowaniu przez niego należności za zakup dokonany po 30 czerwca 2016 r. Ostatecznym terminem przekazania tej informacji jest ostatni dzień miesiąca następujący po miesiącu, w którym przypadał termin płatności za zakup. Naruszenie tego terminu skutkuje dla sprzedającego sankcją w postaci obowiązku wpłaty 10% kwoty obniżenia wykazanej w informacji o kwocie obniżenia, natomiast dla nabywcy - brakiem możliwości obniżenia wpłaty.

 • Jakie zmiany w obowiązkach pracodawców wobec PFRON wejdą w życie od 1 lipca 2016 r.

  data dodania: 26.11.2015

  Pracodawcy wystawiający informacje o obniżeniu wpłaty na PFRON od 1 lipca 2016 r. będą mieli obowiązek udokumentowania niektórych schorzeń zatrudnianych pracowników niepełnosprawnych orzeczeniem o stopniu ich niepełnosprawności. Podmioty korzystające z ulg we wpłatach na fundusz będą musiały wykorzystać kwotę obniżenia w ciągu 6 miesięcy od otrzymania informacji w tym zakresie i tylko do wysokości 50% wpłaty za dany miesiąc.

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK