do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 • Jak wprowadzić monitoring w zakładzie pracy

  data dodania: 18.10.2018

  (?) Chcemy wprowadzić w naszej firmie monitoring wizyjny. Prowadzony byłby on tylko w holu naszego zakładu pracy. Co muszę zrobić, żeby wprowadzić monitoring zgodnie z nowymi przepisami?

 • Jak prawidłowo wypełnić i złożyć ZUS IWA za 2016 r.

  data dodania: 16.01.2017

  31 stycznia 2017 r. upływa termin składania w ZUS przez płatników składek informacji ZUS IWA za 2016 r. Informacja powinna zostać przekazana w takiej samej formie, jaka obowiązuje płatnika składek przy przekazywaniu do ZUS innych dokumentów ubezpieczeniowych. Przy czym płatnik musi pamiętać o terminowym złożeniu informacji, ponieważ termin ten nie może być przywrócony przez ZUS nawet na wniosek płatnika.

 • Czy pracodawca musi przekazać do ZUS zaświadczenie o wysokości przychodu pracownika emeryta

  data dodania: 09.02.2016

  PROBLEM W naszym zakładzie pracy zatrudniamy kilku emerytów i rencistów. W każdym roku do końca lutego sporządzamy zaświadczenia dla ZUS o wysokości przychodu, który im wypłaciliśmy w roku poprzednim. Odbiór zaświadczeń pracownicy kwitują nam na liście. Czy jest to wystarczające dla celów rozliczenia tego przychodu, czy

 • Jak prawidłowo sporządzić informację dla ubezpieczonego za 2015 r.

  data dodania: 29.01.2016

  Do 29 lutego 2016 r. płatnicy składek mają obowiązek przekazać swoim ubezpieczonym roczną informację o rozliczonych za nich w poprzednim roku składkach na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, a także o świadczeniach z ubezpieczeń społecznych wypłaconych w 2015 r. Ubezpieczony powinien zapoznać się z tymi danymi i skonfrontować je ze stanem faktycznym. Jeżeli nie zgadza się z danymi zawartymi w informacji, ma 3 miesiące na zgłoszenie nieprawidłowości płatnikowi składek. Gdy wyjaśnienie płatnika okaże się niewystarczające, wyjaśnieniem sprawy - na wniosek ubezpieczonego - zajmie się ZUS.

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK