do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 • Jak rachunkowo potraktować odsetki od pożyczki zaciągniętej przez spółkę od jednego z udziałowców?

  data dodania: 21.04.2019

  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zaciągnęła pożyczkę u jednego ze wspólników na zakup udziałów w innej spółce. Jak zaksięgować odsetki od tej pożyczki zwróconej wspólnikowi wraz z ratą należności?

 • Jak dekretować wydatki za zagraniczną delegację pracownika, której celem było nabycie środka trwałego?

  data dodania: 21.04.2019

  Pracownik firmy pojechał w zagraniczną delegację, żeby dokonać zakupu kosztownego komputera, który został uznany za środek trwały. Jak w tej sytuacji zaksięgować koszty takiej delegacji?

 • W jakiej dacie księgować ugodę zawartą z pracownikiem?

  data dodania: 21.04.2019

  Firma zawarła z byłym pracownikiem ugodę sądową. Na jej podstawie pracownik ma otrzymać odszkodowanie, ale strony umówiły się, że jego wypłata nastąpi 2 miesiące po dacie zawarcia ugody. Z jaką datą należy zaksięgować takie zdarzenie?

 • Jak funkcjonuje ewidencja pozabilansowa?

  data dodania: 20.01.2019

  Dla celów informacyjnych chcemy założyć ewidencję pozabilansową. Chodzi głównie o wykazywanie w niej postawienia środków trwałych w stan likwidacji. Jak na kontach pozabilansowych księgować takie operacje?

 • Jak sprzedawca powinien rozliczyć w księgach zwrot towaru

  data dodania: 07.09.2016

  Zwrot towaru jest na ogół spowodowany jego złą jakością lub istnieniem ukrytych wad. W takiej sytuacji kupujący może m.in. odstąpić od umowy z żądaniem zwrotu wynagrodzenia lub żądać wymiany wadliwego towaru na nowy, pozbawiony wad. Choć elementem wspólnym obu tych sytuacji jest zwrot towaru, to skutki podatkowe i bilansowe istotnie różnią się od siebie.

 • Dowóz pracowników do pracy - w podatkach i rachunkowości

  data dodania: 30.06.2016

  Pracodawcy nie mają obowiązku zapewniania pracownikom dowozu do i z miejsca pracy. Mimo to część z nich decyduje się na organizowanie dla swoich pracowników takiego dowozu. Zazwyczaj ma to na celu pozyskanie pracowników z odległych miejscowości. W opracowaniu wyjaśniamy, jak rozliczyć koszty związane z organizacją dowozu pracowników do i z miejsca pracy, czy po stronie pracowników korzystających z dowozu należy rozpoznać przychód ze stosunku pracy oraz czy tego rodzaju świadczenia są opodatkowane VAT.

 • Czy wydatki na świąteczne dekoracje można zaliczyć do kosztów podatkowych

  data dodania: 25.11.2015

  W okresie świątecznym wiele firm zmienia swój wystrój, rozwieszając świąteczne dekoracje. Przedsiębiorcy mogą mieć wątpliwości co do tego, czy wydatki na zakup dekoracji i ich rozwieszenie stanowią dla nich koszty podatkowe.

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK