do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 17.03.2023
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Usługi organizacji półkolonii korzystają ze zwolnienia z VAT

Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą (przeważającym PKD 79.12.Z jest organizowanie imprez turystycznych z kompleksowym programem imprez oraz prowadzenie pozaszkolnych form edukacji sportowej i zajęć sportowych i rekreacyjnych - kod PKD 85.51.Z). W okresie wakacji i ferii zimowych przedsiębiorca organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży powiązany z zajęciami sportowymi - półkolonie. Wypoczynek organizowany jest z zachowaniem wszelkich wytycznych i wymogów określonych przepisami ustawy o systemie oświaty i podlega nadzorowi kuratora oświaty. Czy opisana forma wypoczynku, nazywana półkoloniami, korzysta ze zwolnienia z VAT na mocy przepisów art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy o VAT?

Tak, opisana forma wypoczynku, nazywana półkoloniami, korzysta ze zwolnienia z VAT. Ze zwolnienia korzystają nie tylko świadczone przez przedsiębiorcę usługi organizacji półkolonii, ale też dostawa towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związane.

Czytaj więcej w poradzie: Czy usługi organizacji półkolonii korzystają ze zwolnienia z VAT >>

O co pytają biura rachunkowe w październiku 2022 r. (PDF)

Ten zbiór praktycznych wyjaśnień konkretnych wątpliwości zgłoszonych przez biura rachunkowe pomoże w pracy profesjonalistom zajmującym się księgowością i rozliczeniami podatkowymi oraz płacowymi i ZUS. Zawiera gotowe rozwiązania aktualnych i problematycznych zagadnień, z którymi obecnie spotykają się księgowi.

Kup już za: 24.90 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK