do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 15.09.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Koszt naprawy blacharsko-lakierniczo-mechanicznej rozlicz jako remont

Czy wydatek poniesiony na naprawę blacharsko-lakierniczo-mechaniczną samochodu dostawczego będącego środkiem trwałym należy potraktować jako wydatek na remont czy na ulepszenie? Wartość usługi wyniosła 16 000 zł netto.

Koszt usługi, o której mowa w pytaniu, jest wydatkiem na remont, a nie na ulepszenie samochodu dostawczego będącego środkiem trwałym. To oznacza, że podatnik może go zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów.

Czytaj więcej w poradzie: Czy koszt naprawy blacharsko-lakierniczo-mechanicznej należy rozliczyć jako remont czy ulepszenie >>

Biała lista podatników VAT

Publikacja zawiera komplet informacji o tzw. białej liście, czyli prowadzonym przez szefa KAS Wykazie podatników VAT, a także o konsekwencjach, jakie od 1 stycznia 2020 r. poniosą podatnicy, którzy dokonają wpłat na rachunki spoza tego Wykazu. Poradnik przystępnie omawia nowe rozwiązania prawne oraz rozstrzyga wiele kwestii praktycznych związanych z wprowadzeniem nowych regulacji. Autor udziela odpowiedzi na wiele pytań zgłoszonych przez podatników, przytacza wyjaśnienia Ministerstwa Finansów, podaje liczne przykłady i zestawienia tabelaryczne.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK