do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 22.07.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Pracodawca nie ma prawa żądać od pracowników informacji o szczepieniu przeciwko COVID-19

Jesteśmy zakładem produkcyjnym. Czy ze względu na zachowanie ciągłości linii produkcyjnych oraz obowiązek zapewnienia pracownikom możliwie maksymalnie bezpiecznych warunków pracy możemy zażądać od zatrudnionych informacji o tym, czy są zaszczepieni przeciwko COVID-19?

Nie. Niezależnie od chęci zapewnienia przez pracodawcę bezpieczeństwa pracownikom czy konieczności utrzymania ciągłości procesu produkcji pracodawca nie może żądać od zatrudnionych u niego osób informacji o tym, czy zaszczepili się przeciwko COVID-19. Przepisy prawa pracy ściśle regulują zakres informacji, które pracownik ma obowiązek przekazać pracodawcy w związku z zatrudnieniem. Informacja o szczepieniu się przeciwko COVID-19, a także innym chorobom, do nich nie należy.

Czytaj więcej w poradzie: Czy pracodawca ma prawo żądać od pracowników informacji o szczepieniu przeciwko COVID-19 >>

Biała lista podatników VAT

Publikacja zawiera komplet informacji o tzw. białej liście, czyli prowadzonym przez szefa KAS Wykazie podatników VAT, a także o konsekwencjach, jakie od 1 stycznia 2020 r. poniosą podatnicy, którzy dokonają wpłat na rachunki spoza tego Wykazu. Poradnik przystępnie omawia nowe rozwiązania prawne oraz rozstrzyga wiele kwestii praktycznych związanych z wprowadzeniem nowych regulacji. Autor udziela odpowiedzi na wiele pytań zgłoszonych przez podatników, przytacza wyjaśnienia Ministerstwa Finansów, podaje liczne przykłady i zestawienia tabelaryczne.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK