do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 11.06.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Można udzielić pożyczki z zfśs na cele mieszkaniowe, mimo że nieruchomość nie jest własnością pracownika

Od 2021 r. tworzymy zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. W ramach działalności socjalnej będziemy udzielać pożyczek na cele mieszkaniowe. Czy możemy przyznać je osobom, które chcą np. zmodernizować lub wyremontować mieszkanie albo dom, ale nieruchomości te nie są ich własnością?

Tak. Brak prawa własności do nieruchomości nie jest przeszkodą do udzielenia pożyczki czy zapomogi na cele mieszkaniowe osobom uprawnionym (w tym m.in. na modernizację, przebudowę, remont, zakup czy zapłatę czynszu). Istotne jest, aby beneficjent spełniał kryterium socjalne uzyskania wsparcia i aby zostało ono przeznaczone na cele mieszkaniowe. Beneficjent takiej pomocy powinien zatem udokumentować poniesione wydatki. Rodzaj dokumentów i termin ich złożenia pracodawcy powinny wynikać z zawartej w tym celu umowy z osobą uprawnioną do świadczenia.

Czytaj więcej w poradzie: Czy można udzielić pożyczki z zfśs na cele mieszkaniowe, jeżeli nieruchomość nie jest własnością pracownika >>

Biała lista podatników VAT

Publikacja zawiera komplet informacji o tzw. białej liście, czyli prowadzonym przez szefa KAS Wykazie podatników VAT, a także o konsekwencjach, jakie od 1 stycznia 2020 r. poniosą podatnicy, którzy dokonają wpłat na rachunki spoza tego Wykazu. Poradnik przystępnie omawia nowe rozwiązania prawne oraz rozstrzyga wiele kwestii praktycznych związanych z wprowadzeniem nowych regulacji. Autor udziela odpowiedzi na wiele pytań zgłoszonych przez podatników, przytacza wyjaśnienia Ministerstwa Finansów, podaje liczne przykłady i zestawienia tabelaryczne.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK