do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 10.06.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Pracodawca może wypłacić wynagrodzenie za pracę na rachunek bankowy nienależący do pracownika

W związku z corocznym wzrostem zamówień w okresie wakacyjnym zatrudniliśmy na podstawie 3-miesięcznej umowy o pracę córkę naszego obecnego pracownika. Nowa pracownica wskazała jako rachunek, na który ma być przekazywane jej wynagrodzenie za pracę, numer konta swojego ojca. Czy możemy przekazać przysługujące pracownicy wynagrodzenie na rachunek innego pracownika?

Tak. Pracodawca może przekazać wynagrodzenie za pracę na numer rachunku bankowego, który nie należy do pracownika. Podstawą do zlecenia przelewu wynagrodzenia jest uzyskanie od pracownika stosownego oświadczenia w tej sprawie.

Czytaj więcej w poradzie: Czy pracodawca może wypłacić wynagrodzenie za pracę na rachunek bankowy nienależący do pracownika >>

Biała lista podatników VAT

Publikacja zawiera komplet informacji o tzw. białej liście, czyli prowadzonym przez szefa KAS Wykazie podatników VAT, a także o konsekwencjach, jakie od 1 stycznia 2020 r. poniosą podatnicy, którzy dokonają wpłat na rachunki spoza tego Wykazu. Poradnik przystępnie omawia nowe rozwiązania prawne oraz rozstrzyga wiele kwestii praktycznych związanych z wprowadzeniem nowych regulacji. Autor udziela odpowiedzi na wiele pytań zgłoszonych przez podatników, przytacza wyjaśnienia Ministerstwa Finansów, podaje liczne przykłady i zestawienia tabelaryczne.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK