do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 26.03.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Wydatki na zakup artykułów spożywczych dla zleceniobiorców nie są kosztem podatkowym

W najbliższym czasie zamierzam kupować ze środków obrotowych artykuły spożywcze (głównie owoce) dla swoich pracowników oraz osób zatrudnionych na podstawie umów zlecenia. Zleceniobiorcy stanowią 20% zatrudnianych przeze mnie osób. Artykuły te będą udostępniane nieodpłatnie do spożycia w pomieszczeniach socjalnych. Korzystanie z nich będzie możliwe o dowolnej porze, ale w godzinach pracy pracowników/zleceniobiorców. Czy będę mógł te wydatki zaliczać do kosztów uzyskania przychodów?

Do kosztów uzyskania przychodów będzie Pan mógł zaliczać wydatki na zakup artykułów spożywczych udostępnianych pracownikom. Wydatki na ich zakup dla zleceniobiorców nie będą dla Pana kosztem podatkowym. 

Czytaj więcej w poradzie: Czy można zaliczać do kosztów wydatki na zakup artykułów spożywczych dla pracowników i zleceniobiorców >>

CIT 2020. Komentarz

Publikacja zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Uwzględnia wszystkie zmiany, które weszły w życie od 1 stycznia do 18 lipca 2020 r., w tym zmiany wprowadzone w ramach tarcz antykryzysowych łagodzących skutki epidemii COVID-19. Są to m.in. regulacje związane z ulgą na złe długi oraz tzw. białą listą podatników.

Kup już za: 199.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK