do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 26.03.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Wydatki na zakup artykułów spożywczych dla zleceniobiorców nie są kosztem podatkowym

W najbliższym czasie zamierzam kupować ze środków obrotowych artykuły spożywcze (głównie owoce) dla swoich pracowników oraz osób zatrudnionych na podstawie umów zlecenia. Zleceniobiorcy stanowią 20% zatrudnianych przeze mnie osób. Artykuły te będą udostępniane nieodpłatnie do spożycia w pomieszczeniach socjalnych. Korzystanie z nich będzie możliwe o dowolnej porze, ale w godzinach pracy pracowników/zleceniobiorców. Czy będę mógł te wydatki zaliczać do kosztów uzyskania przychodów?

Do kosztów uzyskania przychodów będzie Pan mógł zaliczać wydatki na zakup artykułów spożywczych udostępnianych pracownikom. Wydatki na ich zakup dla zleceniobiorców nie będą dla Pana kosztem podatkowym. 

Czytaj więcej w poradzie: Czy można zaliczać do kosztów wydatki na zakup artykułów spożywczych dla pracowników i zleceniobiorców >>

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Już w sprzedaży!

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Przekazujemy zalecenia, interpretujemy przepisy, doradzamy, odpowiadamy na pytania. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK