do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 09.10.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Wydanie towarów jako nagród w ramach programu lojalnościowego jest opodatkowane VAT

Spółka świadczy usługę polegającą na organizacji programu lojalnościowego zgodnie z zawartymi umowami. Klienci zleceniodawców będący uczestnikami programu lojalnościowego otrzymują za dokonane u zleceniodawców zakupy punkty zależnie od wartości zakupów i terminowości ich opłacenia. Zgromadzenie odpowiedniej liczby punktów upoważnia klienta do ich wymiany na nagrody, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Za wykazaną usługę Spółka otrzymuje wynagrodzenie od zleceniodawców. Na wysokość wynagrodzenia składają się: równowartość kosztów (w tym wartość nagród rzeczowych) zużytych do wykonania umowy oraz prowizja stanowiąca 10% wartości kosztów poniesionych przy realizacji programu lojalnościowego. Czy wydanie towarów będących nagrodami w ramach organizacji programu lojalnościowego jest u Spółki opodatkowane podatkiem VAT?

Tak, wydanie towarów będących nagrodami w ramach organizacji programu lojalnościowego powoduje u wydającej towary Spółki powstanie obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług.

Czytaj więcej w poradzie: Czy wydanie towarów jako nagród w ramach programu lojalnościowego jest opodatkowane VAT >>

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Już w sprzedaży!

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów tzn. tarczy antykryzysowej. Doradzamy, odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej, jak prawidłowo wypełniać i składać wnioski o pomoc, kto i na jakich zasadach może korzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Teraz dwa dostępy w cenie jednego! Pracuj z domu! Dziel się dostępem ze współpracownikami.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK