do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 10.10.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nie można odliczyć VAT od towarów nabywanych na potrzeby prowadzenia bloga

Podatnik prowadzi blog, w związku z czym świadczy usługi reklamowe opodatkowane VAT. Większość towarów otrzymuje do testowania nieodpłatnie, ale zdarzają się również sytuacje, gdy nabywa towary na potrzeby prowadzenia bloga. Czy od tych zakupów podatnik może odliczyć VAT?

Zasadniczo podatnikowi nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego od towarów nabywanych na potrzeby prowadzonego bloga internetowego. W przypadku blogera świadczącego usługi reklamowe generalnie nie ma bezspornego i oczywistego związku między nabyciem towarów a wykonywaniem czynności opodatkowanych VAT. Takie stanowisko dominuje w wydawanych interpretacjach indywidualnych i orzeczeniach sądów administracyjnych.

Czytaj więcej w poradzie: Czy można odliczyć VAT od towarów nabywanych na potrzeby prowadzenia bloga >>

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Już w sprzedaży!

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów tzn. tarczy antykryzysowej. Doradzamy, odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej, jak prawidłowo wypełniać i składać wnioski o pomoc, kto i na jakich zasadach może korzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Teraz dwa dostępy w cenie jednego! Pracuj z domu! Dziel się dostępem ze współpracownikami.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK