do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 11.09.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Przeniesienie własności nieruchomości w celu zwolnienia się z długu jest opodatkowane PIT

Do mojego biura zgłosił się klient, który pożyczył pieniądze od kolegi. Z uwagi na słabą sytuację finansową nie jest w stanie spłacić pożyczki. Posiada jednak mieszkanie nabyte w 2017 r. Chciałby je przekazać koledze w zamian za spłatę pożyczki. Czy przeniesienie własności nieruchomości w celu zwolnienia się z długu jest opodatkowane PIT?

Tak. Przeniesienie własności nieruchomości w celu zwolnienia się z obowiązku zapłaty długu stanowi odpłatne zbycie tej nieruchomości podlegające opodatkowaniu PIT.

Czytaj więcej w poradzie: Czy przeniesienie własności nieruchomości w celu zwolnienia się z długu jest opodatkowane PIT >>

Biała lista podatników VAT

Publikacja zawiera komplet informacji o tzw. białej liście, czyli prowadzonym przez szefa KAS Wykazie podatników VAT, a także o konsekwencjach, jakie od 1 stycznia 2020 r. poniosą podatnicy, którzy dokonają wpłat na rachunki spoza tego Wykazu. Poradnik przystępnie omawia nowe rozwiązania prawne oraz rozstrzyga wiele kwestii praktycznych związanych z wprowadzeniem nowych regulacji. Autor udziela odpowiedzi na wiele pytań zgłoszonych przez podatników, przytacza wyjaśnienia Ministerstwa Finansów, podaje liczne przykłady i zestawienia tabelaryczne.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK