do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 13.06.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Wydatek na wiązanki pogrzebowe można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów

W związku z pogrzebem pracownika zakupione zostały wiązanki pogrzebowe. Czy właściwe jest podejście, zgodnie z którym nie odliczamy VAT od tego zakupu, ale wydatki zaliczamy do kosztów uzyskania przychodów?

Tak. Zdaniem organów podatkowych podatnikowi nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia VAT z tytułu wydatków związanych z nabyciem wiązanki pogrzebowej na pogrzeb pracownika. Stoją na stanowisku, że nabycie wiązanki nie ma związku z czynnościami opodatkowanymi VAT. Omawiane wydatki można uznać za koszty uzyskania przychodów.

Czytaj więcej w poradzie: Jak rozliczyć wydatki związane z nabyciem wiązanek pogrzebowych >>

RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja

Publikacja zawiera omówienie wszystkich zmian wprowadzonych przez ustawę z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Przejrzysta formuła publikacji pozwala na szybkie zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w poszczególnych u

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK