do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 16.04.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Limit 75% dotyczy również kosztów napraw samochodów osobowych

W Spółce z o.o. są wykorzystywane są samochody osobowe, których koszty używania od 1 stycznia 2019 r. są zaliczane do kosztów uzyskania przychodów tylko w 75%. Z samochodów korzystamy bowiem także w celach prywatnych. Czy limit ten obowiązuje również w przypadku ponoszenia kosztów napraw (w tym napraw powypadkowych) tych samochodów?

Tak, limit 75% obowiązuje również w stosunku do kosztów napraw samochodów osobowych. Zastrzegamy jednak, że nie stanowią kosztów podatkowych wydatki na naprawy powypadkowe samochodów, które nie były objęte ubezpieczeniem dobrowolnym.

Czytaj więcej w poradzie: Czy limit 75% dotyczy kosztów napraw samochodów osobowych >>

RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja

Publikacja zawiera omówienie wszystkich zmian wprowadzonych przez ustawę z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Przejrzysta formuła publikacji pozwala na szybkie zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w poszczególnych u

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK