do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 15.03.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Wartość świadczeń ponoszonych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji pracowników stanowi koszt podatkowy

Y spółka z o.o. w celu poprawy efektywności ponosi wydatki na szkolenie pracowników. Szkolenie pracowników odbywa się w różnych formach, takich jak różnego rodzaju szkolenia, kursy, warsztaty, konferencje, studia podyplomowe - związane z uzupełnianiem wiedzy merytorycznej i podnoszeniem ich kwalifikacji zawodowych w związku z wykonywaną pracą. W związku z tym Spółka kieruje swoich pracowników na szkolenia, kursy, warsztaty, studia podyplomowe, konferencje, za które będzie ponosić ich pełny koszt. Podnoszenie kwalifikacji jest konieczne dla prawidłowego wykonywania obowiązków zawodowych danego pracownika. Spółka zawierała z pracownikiem stosowne umowy dotyczące podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w których zawarte będą wzajemne prawa i obowiązki związane ze skierowaniem danego pracownika na daną formę podnoszenia przez niego kwalifikacji zawodowych zgodnie z przepisami Kodeksu pracy. Czy wartość świadczeń ponoszonych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i pogłębiania wiedzy merytorycznej pracowników stanowi koszt uzyskania przychodów pracodawcy?

Wartość świadczeń ponoszonych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i pogłębiania wiedzy merytorycznej pracowników stanowi koszt uzyskania przychodów pracodawcy.

Czytaj więcej w poradzie: Czy wartość świadczeń ponoszonych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji pracowników stanowi koszt podatkowy >>

INFORLEX Księgowość i KadryKompleksowa baza wiedzy adresowana do księgowych, kadrowych z rynku firm oraz biur rachunkowych.

Zawiera:
ujednolicone akty prawne, porady i artykuły publikowane w czasopismach INFOR PL, profesjonalne doradztwo ekspertów, zaawansowane narzędzia i funkcjonalności

Kup już za: 425.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK