do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 13.02.2018
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

W przypadku drobnych różnic na niekorzyść jednostki można podjąć decyzję o ich przeksięgowaniu w ciężar pozostałych kosztów operacyjnych

Co należy zrobić, gdy wartość faktury wynosi 999 zł, a klient wpłaca 1000 zł, albo gdy należność wynosi 1065,04 zł, a klient wpłaca 1065,05 zł? Jak postąpić z tymi nadpłatami, kiedy koszty związane z oddaniem tych różnic są często większe niż samo zobowiązanie? Analogicznie, co zrobić z różnicami na naszą niekorzyść, czyli kiedy kontrahenci wpłacają np. o kilka groszy za mało?

W przypadku drobnych różnic na niekorzyść jednostki (należności) kierownik jednostki może podjąć decyzję o spisaniu tych należności i przeksięgowaniu ich w ciężar pozostałych kosztów operacyjnych. Sytuacja jest bardziej skomplikowana w przypadku zobowiązań, czyli kiedy kontrahent wpłacił trochę więcej, niż wynosiła należność, albo jednostka wykonała mniejszy przelew.

Czytaj więcej w poradzie: Co robić z drobnymi różnicami na rozrachunkach >>

Instrukcje księgowego. 65 praktycznych procedur z serwisem internetowym

Książka zawiera zestaw aktualnych i praktycznych instrukcji objaśniających wybrane procedury podatkowe, księgowe i kadrowe. Trudne i skomplikowane zagadnienia prawne i proceduralne przedstawiono w sposób prosty, zwięzły i przystępny przy użyciu zestawień, tabel, przewodników „krok po kroku”.

Kup już za: 83.20 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK