Ustalenie, czy Wnioskodawca ma prawo do rozliczenia ulgi na złe długi w kwietniu 2022 r.
Czy Gmina (…) oraz utworzone przez nią spółki miejskie: A, B oraz C, w których Gmina jest jedynym udziałowcem, spełniają warunki wymienione we wchodzącym w życie z dniem 1 lipca 2022 r. art. 15a ustawy o VAT w zakresie możliwości utworzenia grupy VAT? Czy członek grupy VAT - spółka miejska, odliczając VAT z faktur dokumentujących nabycia służące dostawie towarów lub świadczeniu usług na rzecz innego
Zastosowanie ulgi dotyczącej kwalifikowanego prawa własności intelektualnej.
Dotyczy obowiązków płatnika w zakresie ustalenia, czy w przypadku zakwalifikowania wynagrodzenia na gruncie właściwej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania jako zysków przedsiębiorstwa opodatkowanych w kraju rezydencji kontrahenta dla wypłat nieprzekraczających 2.000.000 zł w trakcie roku podatkowego będą Państwo uprawnieni do niepobrania podatku u źródła w oparciu o otrzymany certyfikat rezydencji
Dotyczy obowiązków w podatku akcyzowym w zakresie wytwarzania energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej o mocy nieprzekraczającej 1MW.
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Przyznanie wsparcia finansowego – działy specjalne produkcji rolnej.
Sprzedaż nieruchomości (części działki gruntu o nr 3) nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy po zakończeniu opodatkowania Spółki Ryczałtem, będzie ona zobowiązana do zapłaty Ryczałtu z tytułu zysku netto wypracowanego w okresie opodatkowania Ryczałtem i w tym okresie przeznaczonego na podstawie uchwały wspólników Spółki na jej kapitał zapasowy dopiero z chwilą jego rozdysponowania, zgodnie z zasadami określonymi w art. 28t ust. 1 pkt 2 UPDOP?
Możliwość opodatkowania w formie karty podatkowej jednoosobowej działalności gospodarczej.
1. Czy opisana we wniosku działalność spełnia definicje działalności badawczo-rozwojowej w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, obejmujących badania naukowe określone w art. 4a pkt 27 ustawy o CIT oraz prace rozwojowe określone w art. 4a pkt 28 ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) 2. Czy wskaźnik B+R można stosować do wszystkich składników Kosztów Pracy pracowników/zleceniobiorców zaangażowanych
W przypadku poniesienia przez Państwa za rok podatkowy 2023 straty lub osiągnięcia dochodu niższego od kwoty przysługującej w roku podatkowym odliczenia z art. 18d ustawy o CIT, w sytuacji gdy nie będzie Panu przysługiwać odliczenie, o którym mowa w art. 18da ustawy o CIT będą Państwo mogli w 2024 roku pomniejszyć kwotę podlegającą przekazaniu na rachunek właściwego urzędu skarbowego zaliczek na podatek
Prawo do ujęcia kosztu nabycia stad macierzystych oraz pojedynczych sztuk inwentarza żywego przeznaczonych do tych stad jako koszt uzyskania przychodów jednorazowo, tj. w dacie poniesienia na podstawie przepisu art. 15 ust. 4d ustawy o CIT.
Czy w zakresie ustalenia czy w wyniku sprzedaży opisanych w stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym – przypis Organu) obligacji za cenę sprzedaży niższą niż cena ich nabycia, Wnioskodawca będzie miał prawo rozliczyć koszty uzyskania przychodów w pełnej wysokości ceny nabycia obligacji.
Opodatkowania dochodów z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box).
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Czy Gminie przysługuje prawo do odliczenia części lub całości podatku naliczonego VAT od wydatków poniesionych na przygotowanie i wydanie (…).
W zakresie stwierdzenia przedawnienia zobowiązań podatkowych w podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu umów pożyczek zawartych w 2010 r.
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży niezabudowanej działki gruntu oraz obowiązku wystawienia faktury dokumentującej ww. sprzedaż.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego dla świadczenia pieniężnego dla byłego współmałżonka otrzymywanego na podstawie amerykańskich przepisów federalnych.