Zastosowana stawka podatku od towarów i usług w wysokości 8% do robót budowlano-montażowych z własnych materiałów jest prawidłowa i zgodna z ustawą o podatku od towarów i usług.
Czy art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma zastosowanie w planowanej transakcji, tj. czy do przychodów z kapitałów pieniężnych Wnioskodawca może zaliczyć, przychody w postaci wartości nominalnej objętych akcji lub udziałów objętych w spółce mającej osobowość prawną (spółce kapitałowej), w przypadku wniesienia części bądź wszystkich akcji SKA w formie wkładu niepieniężnego
Czy Wnioskodawca nie będąc płatnikiem podatku VAT, będzie mógł odzyskać podatek VAT uiszczony w trakcie realizacji projektu z zapłaconych faktur, na operację z zakresu Małych projektów w ramach działania 413 Wdrażania lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 umowa przyznania pomocy nr?
Planowana przez Wnioskodawcę dostawa działki nr 15, zabudowanej budynkami i budowlami, trwale związanymi z gruntem będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania, natomiast planowana dostawa działki nr 14/2, niezabudowanej, przeznaczonej pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego będzie podlegać opodatkowaniu stawką 23 %.
Czy w przypadku sprzedaży posiadanych działek właściwym będzie zastosowanie podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC)?
Czy faktura VAT-marża i przyporządkowane do niej dodatkowe rozliczenie z którego wynika wartość zakupionego towaru, marża brutto, podatek VAT odprowadzany do urzędu skarbowego oraz marża netto jest wystarczającą dokumentacja dla potrzeb ewidencji VAT? Czy wystawienie dodatkowej faktury VAT lub faktury wewnętrznej?
Stawka podatku obowiązująca do opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego gruntu.
opodatkowanie wynagrodzenia uzyskanego przez sportowca mającego miejsce zamieszkania w Serbii
Możliwość odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu polegającego na renowacji zabytkowego grobowca.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości wchodzącej w skład gospodarstwa rolnego.
Czy darowizna udziału w nieruchomości na rzecz córki przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nabyto ten udział powoduje obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych.
Możliwość uznania za wydatki na cele mieszkaniowe spłaty kredytu wraz z odsetkami ze środków otrzymanych przed zawarciem umowy sprzedaży.
Czy sprzedaż ww. nieruchomości spowoduje powstanie jakichkolwiek zobowiązań podatkowych w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Czy wstępną opłatę leasingową można zaliczyć do kosztów prowadzonej działalności gospodarczej jednorazowo w dacie wystawienia faktury VAT?
Konieczność wystawienia faktur korygujących, do faktur dokumentujących transakcje, które będą dotyczyły także dostaw towarów lub świadczenia usług dokonanych po dniu przekształcenia (przykładowo: faktur dokumentujących otrzymanie zaliczki lub wykonanie usług, dla których obowiązek podatkowy powstał na zasadach szczególnych)
Czy na Banku prowadzącym rachunki lokat terminowych podmiotów nie posiadających osobowości prawnej będą ciążyły obowiązki płatnika w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zgodnie z art. 86 ust. l ustawy o VAT z otrzymanych faktur elektronicznych?
1. Czy renta otrzymywana z Niemiec i wypłacana przez Niemiecką Federalną Instytucję Ubezpieczeń Rentowych (Deutsche Rentenversicherung) podlega opodatkowaniu w Polsce? 2. Jeżeli stwierdzenie Zainteresowanej jest prawidłowe, to czy urząd skarbowy właściwy dla Jej miejsca zamieszkania zwróci Wnioskodawczyni niezasadne pobrany podatek dochodowy wraz z odsetkami?
Czy Powiat może odzyskać podatek VAT naliczony od zakupu sprzętu do utrzymania zieleni przydrożnej: ciągnika, przyczepy samowyładowczej 2-osiowej, kosiarki bijakowej wysięgnikowej, pilarki spalinowej i kosy spalinowej?
1.Czy zameldowanie w nieruchomości (do której obu małżonkom przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego), przez co najmniej 12 miesięcy przez jednego małżonka uprawnia do skorzystania z ulgi także drugiego małżonka, który w niej nie był zameldowany? 2.Czy sprzedaż przez małżonków spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego (swoich udziałów w tym prawie) nabytego