Interpretacja indywidualna z dnia 30.06.2008, sygn. IP-PB3-423-375/08-2/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PB3-423-375/08-2/KB
Spółka wnosi o potwierdzenie, iż w przedstawionej powyżej sytuacji przychód w podatku podatku dochodowym od osób prawnych powstał w terminie płatności faktury za okres grudzień 2004r. - grudzień 2006r., tj. w listopadzie 2007r. oraz dacie wystawienia faktury za okres styczeń 2007r. - listopad 2007r., tj. w listopadzie 2007r.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 18 lutego 2008r. (data wpływu 25 lutego 2008r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie momentu powstania przychodów podatkowych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 lutego 2008r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodów podatkowych.
W przedmiotowym wniosku został przestawiony następujący stan faktyczny:
Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług telekomunikacyjnych w zakresie telefonii komórkowej jako operator sieci XX, występując w obrocie gospodarczym pod marką handlową XX, XY, M...XX, IXX. W grudniu 2004r. Spółka zawarła z T... umowę o połączeniu sieci ruchomej. W przedmiotowej umowie, strony określiły wysokość opłat za udostępnienie powierzchni i infrastruktury, w tym zużycie energii, związanych z połączeniem sieci w trybie kolokacji (usługi kolokacji). Nie określiły natomiast zasad szczegółowych dla opłat należnych za usługi kolokacji, tj. terminu wystawiania faktur i terminu płatności należności z faktur wynikających. Zgodnie z wolą stron ww. kwestie miały być uregulowane w odrębnych umowach. Połączenie sieci stron w trybie kolokacji jest to połączenie, w którym T... zapewnia całą infrastrukturę telekomunikacyjną między własną siecią, a węzłem w sieci Podatnika. W trybie kolokacji urządzenia teletransmisyjne T... zlokalizowane są w obiekcie Spółki, która oferuje w pomieszczeniu przeznaczonym do realizacji trybu kolokacji standardowo powierzchnię do instalacji szafy, dostęp do gwarantowanego zasilania stałoprądowego, dostęp do zasilania zmiennoprądowego do celów testowych, dostęp kontrolowany do urządzeń dla personelu utrzymaniowego T... przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod nadzorem Podatnika, warunki klimatyczne wymagane dla urządzeń teletransmisyjnych zgodne z odpowiednimi normą. W czerwcu 2004r. Spółka wystąpiła do Urzędu Statystycznego z wnioskiem o dokonanie kwalifikacji przedmiotowej usługi kolokacji świadczonej w ramach umowy o połączeniu sieci zgodnie z PKWiU jako usługi telekomunikacyjnej. Spółka uzyskała odpowiedź, że opisane przez nią usługi należy traktować jako:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty