do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 03.08.2022
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Jak rozliczyć zakup biletów w podróży służbowej

Dyrektor zakupił bilety przez internet dla 2 pracowników na wyjazd służbowy trwający 3 dni. Jak to rozliczyć – czy wystarczy dołączyć potwierdzenie transakcji pod poleceniem wyjazdu służbowego i zwrócić całą kwotę?

W rozliczeniu wyjazdu służbowego należy zaznaczyć, że transport został opłacony przez pracodawcę, i podłączyć potwierdzenie nabycia biletów.

Pracownikowi przysługuje zwrot kosztów przejazdu określonym przez pracodawcę środkiem transportu, o ile pracownik koszty te ponosił. W opisanej sytuacji polecenie wyjazdu – jak można zakładać – wskazuje na transport koleją lub autobusem, przy czym pracownicy nie kupują sami biletów, zostały im kupione przez dyrektora. Zakup biletów powinien być oznaczony w samym poleceniu wyjazdu – wskazany środek transportu z zaznaczeniem, że bilety nabył pracodawca, zaś do rozliczenia delegacji należy dla pełnej jasności rozliczenia dołączyć potwierdzenie nabycia biletów przez pracodawcę.

Podstawa prawna:

§ 4 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz.U. z 2013 r. poz. 167; ost. zm. Dz.U. z 2022 r. poz. 1481)

Marek Rotkiewicz

Kodeksy Kadrowego - KOMPLET 6 publikacji

Komplet obejmuje najważniejsze przepisy kadrowe z komentarzem praktyków. Składają się na niego: Kodeks pracy, ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych i ustawa zasiłkowa oraz trzy książki zawierające rozporządzenia wykonawcze do tych aktów prawnych. Publikacje uwzględniają rewolucyjne zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2022 r., wprowadzone m.in. przez przepisy Polskiego Ładu.

Kup już za: 198.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK